Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AL-ASFALT All 252,546,227.00 85 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Durres (0707) AL-ASFALT Durres 1,377,500 2012-03-16 2012-04-02 135/121070022012 2107001 BASHKIA DURRES SHTESE KONTRATE RIK KUARTALLE PERBALLE SPITALIT
Bashkia Durres (0707) AL-ASFALT Durres 1,450,536 2012-03-28 2012-04-11 129/121070012012 2107001 BASHKIA DURRES SIT PERFUNDARE REH SIST HAPJES BRENDA VARREZAVE TE REJA
Drejtorite Mirmbajtjes Rrugeve Durres (0707) AL-ASFALT Durres 462,000 2012-04-04 2012-04-12 4110060602012 TDO 0707/DREJT. RAJON. RRUGORE/KOD 1006060/BL.ASF.
Bashkia Manez (0707) AL-ASFALT Durres 6,751,590 2012-05-14 2012-05-17 10521500012012 2150001 BASHKIA MANZE REHABILITIM RRUGE E LULISHTE
Bashkia Kavaja (3513) AL-ASFALT Kavaje 2,530,886 2012-05-16 2012-05-21 28521180012012 BASHKIJA KJ RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9 VJECARE LAGJA 2 FAT 184 DT 07.03.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AL-ASFALT Tirane 737,322 2012-05-18 2012-05-28 12110560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH kv 28.4.2011 f 3.5.2012 s 84186663
Bashkia Kavaja (3513) AL-ASFALT Kavaje 1,900,000 2012-06-08 2012-06-20 32921180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM FAT 184 DT 07.03.2012 RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9- VJECARE
Bashkia Shijak (0707) AL-ASFALT Durres 4,158,284 2012-08-09 2012-08-16 22321080012012 TDO 0707/BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ SIT.1 SHESHI QYTETIT FAT TAT 381 24.07.2012
Bashkia Kavaja (3513) AL-ASFALT Kavaje 1,900,000 2012-08-17 2012-08-20 56121180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION SHKOLLE FAT 184 DT 07.03.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AL-ASFALT Tirane 1,416,522 2012-10-01 2012-10-05 20410560012012 231-F.ZH.SH . tvsh rik rruge kv dt 28.4.2011 ft seri 4270054 dt 13.8.2012
Komuna Katundi I Ri (0707) AL-ASFALT Durres 1,800,000 2012-10-02 2012-10-05 18123680012012 2368001 KOM KATUNDI RI 0707 LIK FAT 07 DT 10.9.2012
Bashkia Sukth (0707) AL-ASFALT Durres 1,140,000 2012-10-15 2012-10-17 209.21.21510012012 TDO 0707/ BASHKIA SUKTH / KOD 2151001/ ASFALTIM RRUGA FSH. HAMALLE
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AL-ASFALT Tirane 4,823,755 2012-10-24 2012-10-29 22410560012012. 231-F.ZH.SH . tvsh rik rruge kv dt 28.4.2011, ft seri 4270054 dt 17.10.2012
Komuna Xhafzotaj (0707) AL-ASFALT Durres 2,569,101 2012-10-29 2012-10-30 25523660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ SISTEMIM RRUGE KOXHAS
Bashkia Shijak (0707) AL-ASFALT Durres 2,784,814 2012-11-07 2012-11-21 30221080012012 TDO 0707/BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ LIK SIT.PJ."SHESHI QYTETIT" FAT 15 22.10.2012 04270065
Komuna Katundi I Ri (0707) AL-ASFALT Durres 1,500,000 2012-11-07 2012-11-21 196/23680012012 2368001 KOM KATUNDI RI 0707 LIK PUNIME NE URA FAT 13 DT 16.10.2012
Komuna Gjepalaj (0707) AL-ASFALT Durres 197,266 2012-11-16 2012-12-13 21323670012012 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001 LIK FAT 12 12.09.2012 RRG.EMINAS
Bashkia Durres (0707) AL-ASFALT Durres 382,000 2012-12-07 2012-12-18 65321070012012 2107001 BASHKIA DURRES 5% GARANCI E OBJEKTIT REHABILITIM I HAPSIRAVE BRENDA VARREZAVE TE REJA
Nd-ja Rrugeve Rurale (0707) AL-ASFALT Durres 821,013 2012-12-06 2012-12-17 9220470152012 2047015 TDO 0707/NDERM. RR.RURALE/KOD 2047015/BL.
Komuna Xhafzotaj (0707) AL-ASFALT Durres 11,613,408 2012-12-10 2012-12-20 29323660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ SIST RRUGE
Komuna Xhafzotaj (0707) AL-ASFALT Durres 3,962,533 2012-12-17 2012-12-20 32423660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ SISTEMIM TROTUARE
Komuna Katundi I Ri (0707) AL-ASFALT Durres 2,755,062 2012-12-13 2012-12-20 24223680012012 2368001 KOM KATUNDI RI 0707 LIK FAT 17 DT 4.12.2012
Komuna Xhafzotaj (0707) AL-ASFALT Durres 4,054,068 2012-12-10 2012-12-20 28023660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ SIST RRUGE
Komuna Xhafzotaj (0707) AL-ASFALT Durres 11,538,054 2012-12-17 2012-12-26 32623660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ SISTEMIM RRUGE
Komuna Kurjan (0909) AL-ASFALT Fier 2,307,132 2012-12-10 2012-12-26 15424200012012 LIKUJDIM FATURE KOMUNA KURJAN
Komuna Xhafzotaj (0707) AL-ASFALT Durres 247,890 2012-12-10 2012-12-26 26823660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ GARANCI PUNIME
Bashkia Kavaja (3513) AL-ASFALT Kavaje 3,098,029 2012-08-20 2012-08-21 57121180012012 BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION RRUGE KOLLCAKEVE & VORREZAVE FAT 3 DT 08.08.2012
Komuna Gjepalaj (0707) AL-ASFALT Durres 14,515,025 2012-04-17 2012-04-25 6223670012012 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001 LIK SIT.2,SIT.3,SIT.PERF.RRUGA KABINE ELEK-EMINAS
Bashkia Kavaja (3513) AL-ASFALT Kavaje 384,571 2013-03-05 2013-03-07 13021180012013 BASHKIJA KJ LIKUIDIM CBOLLIKIM GARANCIE PER KOLEKTORIN KRYESOR DHE SHETITORES NR 2
Nd-ja Rrugeve Rurale (0707) AL-ASFALT Durres 2,229,545 2013-03-06 2013-03-13 820470152013 TDO0707/NDERM.RRUGE RURALE.KOD2047015-/BL. ASFALT
Bashkia Shijak (0707) AL-ASFALT Durres 1,000,000 2013-03-18 2013-03-19 6221080012013 TDO 0707/BASHKIA SHIJAK/ KOD 2108001/ ASFALTIM SHESHI HYRJA NE SHIJAK.
Komuna Katundi I Ri (0707) AL-ASFALT Durres 10,972,938 2013-03-26 2013-03-27 4323680012013 0707 KOM KATUNDI RI 2368001 LIK FAT 23 DT 7.3.2013
Ndermarrja Rruga (0707) AL-ASFALT Durres 5,257,286 2013-03-28 2013-03-29 3521070142013 2107014 TDO 0707/NDERMARRJA RRUGA DURRES/KOD 2107014/ BL. ASFALTO BETON
Bashkia Kavaja (3513) AL-ASFALT Kavaje 832,336 2013-04-02 2013-04-03 21321180012013 BASHKIJA KJ CBOLLOKIM GARANCIE SHKOLLA 90VJECARE LAGJA 2
Komuna Gjepalaj (0707) AL-ASFALT Durres 1,302,043 2013-04-02 2013-04-03 4123670012013 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001 LIK DH.GARANCI PER ASFALTIM RRG.KOMUNE-KABIN EL.EMINAS
Bashkia Sukth (0707) AL-ASFALT Durres 209,975 2013-04-15 2013-04-16 5921510012013 TDO 0707/BASHKIA SUKTH/KOD 2151001/ CLIRIM GARANCIE ASF. RRUGA HAMALLE
Komuna Preze (3535) AL-ASFALT Tirane 7,019,846 2013-04-15 2013-04-17 6128040012013 231-kom preze rik rruge brqgshkoze up 9 dt 17.12.12 kotn 04.03.13 fat 27 dt 08.04.13 sr 04270078 njoft fit 18.02.13
Bashkia Durres (0707) AL-ASFALT Durres 399,506 2013-04-18 2013-04-19 15321070012013 2107001 BASHKIA DURRES 5% GARANCI RIK KUARTALLE PERBALLE SPITALIT
Komuna Kurjan (0909) AL-ASFALT Fier 3,795,191 2013-04-22 2013-04-23 4524200012013 PAGESE SITUACIONI NR.2 K/KURJAN FIER 2420001
Komuna Gjepalaj (0707) AL-ASFALT Durres 347,650 2013-04-24 2013-04-25 6423670012013 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001 LIK RIK RRG HARDHISHT FAT 04270204 15.01.2013