Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 4PLUS MEDIA GROUP All 50,000.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Lushnje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 21,000 2012-04-17 2012-04-24 10221290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.SHPENZ.TELEVIZIVE
Bashkia Lushnje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 14,000 2013-04-16 2013-04-17 19221290012013 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.SHERBIM TELEVIZIV SIPAS FATURAVE GUSHT,TETOR,DHJETOR 2012
Komuna Kolonje (0922) 4PLUS MEDIA GROUP Lushnje 15,000 2013-12-16 2013-12-18 26726080012013 KOM.KOLONJE 2608001 SA XHIROJME PER LIK.SHERBIME TELEVIZIVE SIPAS FATURES NENTOR 2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >