Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 47 EK 79 All 25,310,539.00 12 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Shkoder Qytet (3333) 47 EK 79 Shkoder 575,460 2012-04-11 2012-04-18 2221410322012 UJESJELLESI SHKODER TVSH SHERBIM KONSULENCE FAT NR 86240970 DATE 16.02.2012
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Shkoder Qytet (3333) 47 EK 79 Shkoder 760,105 2012-04-11 2012-04-18 2021410322012 UJESJELLESI SHKODER TVSH SHERBIM KONSULENCE FAT NR 86240957 DATE 31.10.2011
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Shkoder Qytet (3333) 47 EK 79 Shkoder 68,420 2012-04-11 2012-04-18 2121410322012 UJESJELLESI SHKODER TVSH SHERBIM KONSULENCE FAT NR 86240969 DATE 23.01.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) 47 EK 79 Tirane 1,768,716 2012-04-06 2012-04-13 26910060542012 230 DPRR studim projektim Korce Erseke loti 2 kont vazhd 2040 07.07.2009 fat 8 20.02.2012 shkr 869/1 27.03.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) 47 EK 79 Tirane 4,244,575 2012-05-17 2012-05-22 390110060542012 230 DPRR St.Proj.Rr.Shishtavec Kukes,shkrese nr 1739/1 dt 27.04.2012,fat nr 02.04.2012,seri 86240979,kontrate nr 9605/7 dt 29.12.2008
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) 47 EK 79 Tirane 6,712,254 2012-05-17 2012-05-22 38010060542012 230 DPRR studim projektim,Hani-Hotit,Rreshen-Urake,shkrese nr 1744/1 dt 27.04.2012,fat nr 11 dt 02.04.2012,seri 86240978,shkrese nr 1743/1 dt 27.04.2012,fat nr 14 dt 02.04.2012,seri 86240981,kontrate nr 2657/5 dt 26.06.2009 ne vazhdim
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) 47 EK 79 Tirane 5,151,181 2012-05-17 2012-05-22 38210060542012 230 DPRR studim projektim,Tepelen-Vlore,shkrese nr 1740/1 dt 09.04.2012,fat nr 13 dt 02.04.2012,seri 86240980,kontrate nr 1032281 dt 11.12.2009 ne vazhdim
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) 47 EK 79 Tirane 231,515 2012-05-18 2012-05-28 39510060542012 231 DPRR Sup.Nd.Rr.Kardhiq-Delvine loti 1,shkrese nr 865/1 dt 05.04.2012,fat nr 7 dt 20.02.2012,seri 86240974,kontrate ne vazhdim nr 1733/6 dt 08.04.2011
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) 47 EK 79 Tirane 399,730 2012-05-18 2012-05-28 39310060542012 231 DPRR sup.sa.Plepa Rrogozhine,shkrese nr 866/1 dt 27.04.2012,fat nr 5 dt 20.02.2012,seri 86240972,kontrate nr 10819/6 dt 29.12.2008 ne vazhdim
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) 47 EK 79 Tirane 399,668 2012-05-18 2012-05-28 39410060542012 231 DPRR Sup.Nd.Bay Plepa loti 3,kontrate ne vazhdim nr 10820/7 dt 31.12.2009,fat nr 9 dt 20.02.2012,seri 86240976,shkrese nr 867/1 dt 05.04.2012
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) 47 EK 79 Tirane 3,801,735 2012-05-25 2012-06-08 46010060542012 230 DPRR St.Proj.Rr.Erseke-Leskovik,shkrese nr 1742/1 dt 27.04.2012,fat nr 15 dt 02.04.2012,seri 86240982,kontrate nr 9265/5 dt 29.12.2008 ne vazhdim
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) 47 EK 79 Tirane 1,197,180 2012-06-06 2012-06-11 52410060542012 230-DPRR STUDIM PROJEKTIM KARDHIQ DELVINE SHKRESA 1741/1 DT 04.06.12 FAT 16 DT 02.04.12 SR 86240983 VEDNIM 17.10.08 KONT NE VAZHD 7711/ DT 24.10.07
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >