Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE All 1,172,998.00 16 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 55,599 2012-05-16 2012-05-16 2410069032012 231 PIU PMU SIGURIME 16.7% PRILL 2012
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 72,893 2012-08-06 2012-08-09 4310069032012 231 PIU PMU SIGURIME 16.7% korrik 2012
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 72,479 2012-09-17 2012-09-17 5010069032012 231 PIU PMU SIGURIME 16.7% Gusht 2012
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 72,162 2012-10-18 2012-10-18 5410069032012 231 PIU PMU SIGURIME 16.7% shtator 2012
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 72,015 2012-11-14 2012-11-14 5610069032012 231 PIU PMU SIGURIME 16.7% tetor 2012
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 71,918 2012-12-10 2012-12-11 6910069032012 231 PIU PMU SIGURIME 16.7% nentor 2012
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 71,542 2013-03-07 2013-03-13 610069032013 PIU -PMUi Bankes Islamike sig.shoqerore 16.7% muaji shkurt 2013
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 71,542 2013-04-12 2013-04-15 1510069032013 PIU -PMU i Bankes Islamike sig.shoqerore 16.7% muaji mars 2013
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 74,120 2013-05-15 2013-05-16 2410069032013 PIU -PMUi Bankes Islamike sig.shoqerore 16.7% muaji prill 2013
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 74,120 2013-06-12 2013-06-19 3410069032013 PIU -PMUi Bankes Islamike sig.shoqerore 16.7% muaji maj 2013
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 74,436 2013-07-11 2013-07-12 3810069032013 PIU -PMUi Bankes Islamike sig.shoqerore 16.7% muaji qershor 2013
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 85,102 2013-09-18 2013-09-19 5010069032013 PIU -PMUi Bankes Islamike sig.shoqerore 16.7% muaji gusht 2013 2013
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 74,436 2013-08-12 2013-10-17 3910069032013 PIU -PMUi Bankes Islamike sig.shoqerore 16.7% muaji korrik 2013
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 76,878 2013-10-16 2013-10-24 6110069032013 PIU -PMUi Bankes Islamike sig.shoqerore 16.7% muaji shtator 2013
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 76,878 2013-11-13 2013-11-13 6210069032013 PIU -PMUi B.Islamike sig.shoqeror 16.7% muaji tetor 2013
PIU i finacimeve te IDB - ujesjellesave (3535) (0000) (PMU)NJESIA E MENAXHIMIT TE PROJEKTEVE Tirane 76,878 2013-12-11 2013-12-11 7010069032013 PIU -PMUi Bankes Islamike sig.shoqerore 16.7% muaji nentor 2013 2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >