Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AGIM DURO All 204,300.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Qender (1514) AGIM DURO Kolonje 21,000 2012-11-12 2012-12-04 30024850012012 2485001 KOMUNA QENDER ERSEKE SHPENZ PER MIREMBAJTJE RRUGE VEPRA UJORE LIK I FAT NR 10 DT 29.10.2012,UP NR 17 DT 16.10.2012,SITUACION DT 26.10.2012
Komuna Qender (1514) AGIM DURO Kolonje 67,150 2012-11-12 2012-12-04 30324850012012 2485001 KOMUNA QENDER ERSEKE SHPENZ TE PASTRIM GJELBERIMI LIK I FAT NR 11 DT 08.11.2012,SITUACION DT 08.11.2012,UP NR 19 DT 22.10.2012
Komuna Qender (1514) AGIM DURO Kolonje 21,000 2012-11-12 2012-12-10 30024850012012 2485001 KOMUNA QENDER ERSEKE SHPENZ PER MIREMBAJTJE RRUGE VEPRA UJORE LIK I FAT NR 10 DT 29.10.2012,UP NR 17 DT 16.10.2012,SITUACION DT 26.10.2012
Komuna Qender (1514) AGIM DURO Kolonje 67,150 2012-11-12 2012-12-10 30324850012012 2485001 KOMUNA QENDER ERSEKE SHPENZ TE PASTRIM GJELBERIMI LIK I FAT NR 11 DT 08.11.2012,SITUACION DT 08.11.2012,UP NR 19 DT 22.10.2012
Komuna Mollas (1514) AGIM DURO Kolonje 28,000 2012-12-04 2012-12-17 21324860012012 2486001 komuna mollas kolonje shpenz per mirembajtjen e rrugeve e vepra ujore lik i fta nr 11 dt 10.10.2012,up nr 34 dt 08.10.2012,situacion
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >