Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AGIM DULO / LUSHNJE All 408,000.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prokuroria e rrethit Lushnje (0922) AGIM DULO / LUSHNJE Lushnje 12,000 2012-03-19 2012-04-02 5910280192012 1028019 Prokuroria Lushnje pagese avukati
Gjykata e rrethit Lushnje (0922) AGIM DULO / LUSHNJE Lushnje 125,000 2012-05-17 2012-05-22 7810290292012 1029029 Gjykata Lushnje pagese avokati
Gjykata e rrethit Lushnje (0922) AGIM DULO / LUSHNJE Lushnje 164,000 2012-11-21 2012-12-13 16410290292012 1029029 Gjykata Lushnje pagese avokati
Gjykata e rrethit Lushnje (0922) AGIM DULO / LUSHNJE Lushnje 24,000 2013-06-24 2013-08-05 7810290292013 Gjykata lik.pagese avokatie
Gjykata e rrethit Lushnje (0922) AGIM DULO / LUSHNJE Lushnje 65,000 2013-09-25 2013-10-24 121/10290292013. 1029029 Gjykata lik.pagese avokatie
Gjykata e rrethit Lushnje (0922) AGIM DULO / LUSHNJE Lushnje 18,000 2013-12-16 2013-12-18 17910290292013 1029029 Gjykata LU pagese avokati
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >