Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AGIM FERO All 154,100.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Pogradec (1529) AGIM FERO Pogradec 32,000 2012-03-21 2012-04-10 11221360012012 LIK NGA BASHKIA 2136001 PER FAT= 13 DT 07.03.2012
Komuna Bucimas (1529) AGIM FERO Pogradec 22,600 2012-05-23 2012-06-06 14927000012012 2700001 K. BUÇIMAS LIK. FAT. 7 DATE 04.05.2012
Komuna Hundenisht (1529) AGIM FERO Pogradec 9,000 2012-10-30 2012-11-12 19727010012012 LIK.K. UDENISHT POGRADEC 2701001 FT NR 5519333 DT 10.03.2012
Komuna Bucimas (1529) AGIM FERO Pogradec 24,500 2012-02-08 2012-02-16 2927000012012 K.BUCIMAS POGRADEC 2700001 Fat.43 dt.25.11.2012
Komuna Bucimas (1529) AGIM FERO Pogradec 36,000 2013-02-14 2013-02-18 4427000012013 2700001 KOMUNA BUÇIMAS POGRADEC FATURA 8 DATE 16.11.2012
Komuna Bucimas (1529) AGIM FERO Pogradec 30,000 2013-02-14 2013-02-18 4327000012013 2700001 KOMUNA BUÇIMAS POGRADEC FATURA 9 DATE 28.11.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >