Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AGIM KURTI All 449,001.00 11 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Kruje (0716) AGIM KURTI Kruje 77,952 2012-10-30 2012-11-02 32921230012012 BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 407 DT 20.07.2012
Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) AGIM KURTI Kruje 78,249 2012-04-19 2012-04-25 2621230032012 SA LIK FAT NR 237 DT 28.02.2012 NGA SPORTI KRUJE
Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) AGIM KURTI Kruje 42,800 2013-02-14 2013-02-18 1321230032013 SPORTI PAGAT LIK I FAT 59 DT 09.02.2013
Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) AGIM KURTI Kruje 31,320 2013-03-27 2013-03-28 2421230032013 SPORTI lik i fat 95 dt 26.02.2013
Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) AGIM KURTI Kruje 25,920 2013-05-09 2013-05-13 3321230032013 2123003 SPORTI LIK I FAT ME NR 896 DT 15.04.2013
Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) AGIM KURTI Kruje 21,600 2013-06-10 2013-06-14 4121230032013 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FAT 783 DT 16.05.2013
Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) AGIM KURTI Kruje 24,120 2013-07-11 2013-09-25 5821230032013 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI KRUJE LIK I FAT 612 DT 10.07.2013
Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) AGIM KURTI Kruje 23,100 2013-09-24 2013-10-23 7221230032013 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI KRUJE LIK I FAT 583 DT 27.08.2013
Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) AGIM KURTI Kruje 24,012 2013-10-17 2013-10-24 8521230032013 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI KRUJE LIK I FAT 525 DT 16.10.2013
Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) AGIM KURTI Kruje 24,120 2013-12-03 2013-12-04 9821230032013 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FAT 618 DT 20.11.2013
Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) AGIM KURTI Kruje 75,808 2013-12-09 2013-12-10 10421230032013 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FAT 655 DT 05.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >