Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AG - BER -EX All 178,400.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Klinika Qeveritare (3535) AG - BER -EX Tirane 48,000 2012-06-26 2012-07-13 5810130522012 602 QENDRA SHERBIMIT MJEKSOR bl,up 10 d 19/6/12,pv 20/6/12,fat 675,676 d 20/6/12 s 89268800,801,fh 16 d 20/6/12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AG - BER -EX Tirane 6,000 2012-04-16 2012-04-24 12610140012012 602 Ministria e Drejtesise bl. bateri per fonine Up.138/1 dt.06.04.12 pv 3&4 dt.10.04.12 fat.636 dt.10.04.12 fh.14 dt.10.04.12
Universiteti Bujqesor (3535) AG - BER -EX Tirane 60,000 2012-12-07 2012-12-18 47410110412012 Univ. Bujq. bl bateri proj pl fin kontr fin 138 dt 9.5.12 up 189 dt 26.9.12 pv 9.11.12 fat 783 dt 9.11.12 s 892688968 fh 115 dt 9.11.12
Instituti shendetit publik Tirane (3535) AG - BER -EX Tirane 49,400 2012-04-19 2012-04-25 110 1013048 2012 602 ISHP Bateri per aparatura UP 38 dt 23.03.2012 pv 3/4 dt 10.04.2012 fat 635 dt 10.04.2012 seri 89268758 fh 24 dt 10.04.2012
Oficina elektromjekesore Tirane (3535) AG - BER -EX Tirane 15,000 2013-11-22 2013-11-25 11210130572013 1013057 602,QENDRA KOMBETARE TEKNIKE BIO-MJEKSORE TIRANE,bl,pv emergjence 19/11/13,fat 215 d 19/11/13 s 05973743,fh 10 d 19/10/13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >