Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AFRIM MURRJA All 10,991,850.00 20 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Spitali Diber (0606) AFRIM MURRJA Diber 337,400 2012-02-21 2012-02-22 2210130152012 SPITALI 1013015 ILACE DHE MATERIALE FAT NR 24,25,1DHE 2 DATE 20.01.2012,31.01.2012
Bashkia Peshkopi (0606) AFRIM MURRJA Diber 571,005 2012-06-23 2012-07-13 16921060012012 2106001 Bashkia Peshkopi lik. fat. nr. 5 dhe 8 dt. 31.5.2011 dt. 30.06.2011
Bashkia Peshkopi (0606) AFRIM MURRJA Diber 1,000,000 2012-03-21 2012-04-10 5321060012012 2106001 BASHKIE PESHKOPI LIKUIDIM FATURE FURNIZIMI MEQUMESHT FATURE E PRAPAMBETUR NGA VITI2010
Spitali Diber (0606) AFRIM MURRJA Diber 73,128 2012-08-27 2012-08-30 20010130152012 SPITALI 1013015 blerje ushqimesh fat nr 11date 31.07.12
Spitali Diber (0606) AFRIM MURRJA Diber 132,264 2012-10-23 2012-10-26 24810130152012 SPITALI 1013015 blerje ushqimesh fat nr 12,13
Bashkia Peshkopi (0606) AFRIM MURRJA Diber 565,275 2012-08-17 2012-08-21 21721060012012 2106001 bashkia peshkopi lik. fat. tat. nr. 64, 66, 73, 93 per llog. te vitit 2011
Spitali Diber (0606) AFRIM MURRJA Diber 372,050 2012-04-24 2012-04-25 7110130152012 SPITALI 1013015 BLERJE USHQIMESH FAT NR 2,3, 4,6,7 DATE 29.02.12
Spitali Diber (0606) AFRIM MURRJA Diber 560,204 2013-03-06 2013-03-13 3410130152013 SPITALI 1013015 blerje ushqime fat bashkengjiturnr9, 10 ,14
Bashkia Peshkopi (0606) AFRIM MURRJA Diber 1,196,400 2013-04-11 2013-04-11 10421060012013 BASHKIA PESHKOPI lik. fat. nr. 13 dhe 14 nentor - dhjetor 2011
Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) AFRIM MURRJA Diber 60,000 2013-04-19 2013-04-19 5410130042013 1013004 SHERBIMI PARESOR lik. fat. nr. 5 dt. 12.04.2013
Bashkia Peshkopi (0606) AFRIM MURRJA Diber 1,549,405 2013-06-26 2013-08-05 21121060012013 BASHKIA PESHKOPI lik. fat. te vitit 2012 kont. nr. 825
Spitali Diber (0606) AFRIM MURRJA Diber 481,629 2013-07-10 2013-09-24 114.10130152013 SPITALI 1013015 blerje ushqime fat nr 03,4,5 dhe 6
Bashkia Peshkopi (0606) AFRIM MURRJA Diber 1,350,000 2013-07-10 2013-09-24 23921060012013 BASHKIA PESHKOPI lik. fatura te vitit 2012
Spitali Diber (0606) AFRIM MURRJA Diber 94,575 2013-08-20 2013-10-17 14410130152013 SPITALI 1013015 blerje ushqimesh fat nr 07 date 31.07.13 date 31.07
Spitali Diber (0606) AFRIM MURRJA Diber 78,328 2013-09-25 2013-10-24 17310130152013 1013015 spitali BLERJE USHQIMESH fat nr 08 dat.31.08.13 date 25.08.13
Spitali Diber (0606) AFRIM MURRJA Diber 86,427 2013-10-22 2013-10-28 19010130152013 1013015 spitali blerje ushqimesh fat nr 08 date 31.08.13
Spitali Diber (0606) AFRIM MURRJA Diber 115,818 2013-11-21 2013-11-22 21510130152013 SPITALI 1013015 blerje ushqimesh fat nr 10 dhe 11
Bashkia Peshkopi (0606) AFRIM MURRJA Diber 556,870 2013-11-24 2013-11-25 393/21060012013 BASHKIA PESHKOPI lik. fat. nr.7, 8, 8/ dt. 28.6.13, 28.8.13, 31.10.13 kont. nr. 37412 dt. 9.5.13
Drejtoria e Bujqesise Diber (0606) AFRIM MURRJA Diber 23,050 2013-12-12 2013-12-16 16110050062013 DR.BUJQESISE 2013 lik. mostra - veterinare fat. nr. 1 dt. 1.12.2013
Bashkia Peshkopi (0606) AFRIM MURRJA Diber 1,788,022 2013-12-16 2013-12-18 44021060012013 BASHKIA PESHKOPI lik. fat. nr. 13,3, 6, 7, 8, 9 te vitit 2011 dhe 2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >