Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AFRIM BEQIRI All 88,000.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) AFRIM BEQIRI Lushnje 24,200 2012-03-07 2012-03-21 2321290112012 Q.KULT.DHE KL.SP. 2129011 SA XHIROJME PER LIK.TRAJTIM USHQIMOR PER SPORTISTIN RENATO SULASIPAS FATURES DHJETOR 2011
Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) AFRIM BEQIRI Lushnje 27,500 2012-05-17 2012-05-22 6621290112012 2129011 Q.KULT.DHE KL.SP. 2129011 SA XHIROJME PER LIK.TRAJTIM USHQIMOR SPORTISTI RENATO SULA
Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) AFRIM BEQIRI Lushnje 36,300 2012-04-19 2012-04-25 4021290112012 2129011 Q.KULT.DHE KL.SP. 2129011 SA XHIROJME PER LIK.TRAJTIM USHQIMOR SPORTISTI RENATO SULA
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >