Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AFRIM AVDYLAJ All 673,520.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Polican (0232) AFRIM AVDYLAJ Skrapar 47,080 2012-04-10 2012-04-16 12021400012012 Skrapar;Bashkia Polican;Fature nr.42(5249994);U-Prokurim nr.116;P-Verbal dt.22/12/2011
Qendra Polivalente per Sherbime te Perkujdesit Shendetesor (0232) AFRIM AVDYLAJ Skrapar 7,360 2012-06-14 2012-06-26 6010251112012 Skrapar;Qendra P.Sh.P.Sh.Polican;Fature nr.39(5249991)U-Prokurim nr.60;P-Verbal dt.07/11/2011
Bashkia Polican (0232) AFRIM AVDYLAJ Skrapar 20,150 2012-08-13 2012-08-17 26221400012012 Skrapar;Bashkia Polican;Fature nr.43(5249995);46(5249998)U-Prokurim nr.117;08;P-Verbal dt.22/12/2011-10/01/2012
Komuna Potom (0232) AFRIM AVDYLAJ Skrapar 122,270 2012-06-05 2012-06-11 9427410012012 Skrapar;Komuna Potom;Fature nr.20(5249920)21(5249921)U-Prok.08;P-Verbal dt.15/05/2012
Komuna Potom (0232) AFRIM AVDYLAJ Skrapar 68,000 2013-02-18 2013-02-18 3027410012013 Skrapar;Komuna Potom;Fature nr.03(6503053)05(6503055)U-prok.19;P-verbal dt.11/12/2012
Komuna Potom (0232) AFRIM AVDYLAJ Skrapar 32,350 2013-02-28 2013-02-28 3427410012013 Skrapar;Komuna Potom;Fature nr.02(0009848)U-prok.07;P-verbal dt.17/01/2013
Bashkia Polican (0232) AFRIM AVDYLAJ Skrapar 138,430 2013-05-16 2013-05-21 9021400012013 Skrapar;Bashkia Polican;Fat.nr.47(5249999)06(5249905)07(5249906)13(5249913)19(5249919)22(5249922)23(5249923)26(5249927)49(5249950)/2012
Komuna Potom (0232) AFRIM AVDYLAJ Skrapar 170,750 2013-10-09 2013-10-24 14827410012013 Skrapar;Komuna Potom;Fature nr.08(2392232)dt.08/10/2013;U-Prok.nr.11;P-Verbal dt.04/10/2013
Komisariati i Policise Berat (0202) AFRIM AVDYLAJ Berat 27,980 2013-11-14 2013-11-18 32310160232013 1016023 dega e rendit per afrim avdylaj
Bashkia Polican (0232) AFRIM AVDYLAJ Skrapar 39,150 2013-11-21 2013-11-21 28021400012013 Skrapar;Bashkia Polican;Fat.nr.13(6503063)19(6503069)24(6503076)26(6503078)dt.27/05/2013-15/11/2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >