Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AFERDITA KRAJA All 1,402,470.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) AFERDITA KRAJA Shkoder 90,000 2012-11-08 2012-11-21 14621410102012 ADMINISTRATA E ARSIMIT E KOPSHTEVE SHKODER FAT NR 0071060 DT 2.7.2012
Bashkia Shkoder (3333) AFERDITA KRAJA Shkoder 370,000 2013-03-15 2013-03-19 8621410012013 BASHKIA SHKODER LIKUJ FAT NR 007010,0070067 DT 06.11.2012,13.11.2012
Komuna Berdice (3333) AFERDITA KRAJA Shkoder 330,000 2013-05-28 2013-06-12 6727650012013 KOMUNA BERDICE FATURE NR 007014 DATE 16.01.2013
Shtepia e Femijeve Shkollor Shkoder (3333) AFERDITA KRAJA Shkoder 99,370 2013-06-14 2013-06-21 6121410382013 2141038 SHTEPIA E FEMIJES SHKOLLORE SHKODER FT 007404/5/6/7/8 DT. 21.01.2013
Komuna Berdice (3333) AFERDITA KRAJA Shkoder 250,600 2013-07-10 2013-09-24 8627650012013 2765001 KOMUNA BERDICE FATURE NR 007022 DATE 18.01.2013
Administrata Kopshte Cerdhe (3333) AFERDITA KRAJA Shkoder 142,500 2013-07-11 2013-09-25 11121410102013 ADMINISTRATA KOPSHTE CERDHE LIKUJ FAT NR 007039 DT 02.07.2013
Bashkia Shkoder (3333) AFERDITA KRAJA Shkoder 120,000 2013-12-10 2013-12-10 90521410012013 BASHKIA SHKODER LIKUJ FAT NR 00741004.10.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >