Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AFERDITA CELAJ All 627,671.00 15 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Federata Te Tjera (0202) AFERDITA CELAJ Berat 14,700 2012-06-20 2012-07-03 4521020132012 pagese per Aferdita Celaj,nga klub shum sportet Berat 2102013
Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) AFERDITA CELAJ Berat 32,500 2012-03-20 2012-04-09 4710050022012 1005002 drejtoria e bujqesise per aferdita cela
Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) AFERDITA CELAJ Berat 11,500 2012-05-21 2012-05-29 97/110050022012 drejt e bujqesise per aferdita cela
Komuna Sinje (0202) AFERDITA CELAJ Berat 105,458 2012-07-24 2012-08-01 7023060012012 2306001 komuna sinje per aferdita celaj
Inspektoriati Shteteror i Punes Berat (0202) AFERDITA CELAJ Berat 12,000 2012-09-18 2012-09-21 6010251062012 blerje kancelarie fat nr 28 dt 13.09.2012 nga ispektoriati shteteror 1025106
Biblioteka (0202) AFERDITA CELAJ Berat 4,400 2012-10-24 2012-10-29 7821020162012 pagese per Aferdita Celaj nga Bibloteka 2102016
Komuna Terpan (0202) AFERDITA CELAJ Berat 25,500 2012-10-24 2012-10-29 13023070012012 pages materjale zyre fat nr 5 dt 04.10.2012 nga komuna terpan 2307001
Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) AFERDITA CELAJ Berat 36,250 2012-11-15 2012-12-13 23910050022012 1005002 drejt e bujqesise per aferdita cela
Komuna Cukalat (0202) AFERDITA CELAJ Berat 49,900 2012-12-10 2012-12-26 8523110012012 pagese per Aferdita Celaj nga Komuna Cukalat 2311001
Komuna Sinje (0202) AFERDITA CELAJ Berat 95,000 2012-12-11 2012-12-27 14423060012012 2306001 komuna sinje per aferdita celaj
Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) AFERDITA CELAJ Berat 46,100 2012-04-20 2012-04-25 7310050022012 1005002 drejtoria e bujqesise per aferdita cela
Komuna Terpan (0202) AFERDITA CELAJ Berat 8,000 2013-01-23 2013-01-23 1423070012013 pages materjale zyre fat nr 1 dt 27.12.2012 nga komuna terpan 2307001
Komuna Sinje (0202) AFERDITA CELAJ Berat 36,350 2013-04-05 2013-04-08 3423060012013 2306001 komuna sinje per aferdita celaj
Komuna Sinje (0202) AFERDITA CELAJ Berat 122,040 2013-05-20 2013-05-23 6923060012013 2306001 komuna sinje per aferdita cela
Bashkia Berat (0202) AFERDITA CELAJ Berat 27,973 2013-10-23 2013-11-05 49721020012013 Bashkia Berat 2102001.per Aferdita Celaj
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >