Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AFA GROUP All 4,511,726.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Sukth (0707) AFA GROUP Durres 2,037,334 2012-03-07 2012-03-21 3921510012012
Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) AFA GROUP Durres 40,440 2012-03-16 2012-04-09 3810060982012 1006098 DREJTORIA PERGJ DETARE SHPENZIME PASTRIMI
Bashkia Sukth (0707) AFA GROUP Durres 1,469,450 2012-04-10 2012-04-16 7421510012012 TDO 0707/ BASHKIA SUKTH / KOD 2151001/ PASTRIMI SUKTH VADARDH, VADARDHE KULLE
Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) AFA GROUP Durres 40,440 2012-05-08 2012-05-11 7210060982012 1006098 DREJTORIA PERGJ DETARE SHPENZIME PASTRIMI
Bashkia Sukth (0707) AFA GROUP Durres 727,742 2012-05-14 2012-05-16 9821510012012 TDO 0707/ BASHKIA SUKTH / KOD 2151001/ PASTRIM TERITORI
Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) AFA GROUP Durres 40,440 2012-08-07 2012-08-14 12710060982012 1006098 DREJTORIA PERGJ DETARE PASTRIM AMBJENTI
Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) AFA GROUP Durres 40,440 2012-09-06 2012-09-12 14710060982012 1006098 DREJTORIA PERGJ DETARE SHPENZIME PASTRIMI
Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) AFA GROUP Durres 40,440 2012-06-06 2012-06-11 9410060982012 1006098 DREJTORIA PERGJ DETARE PASTRIM AMBJENTI
Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) AFA GROUP Durres 40,440 2012-04-17 2012-04-25 51/110060982012 1006098 DREJTORIA PERGJ DETARE 0707 PASTRIM AMBJENTI
Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) AFA GROUP Durres 34,560 2012-02-10 2012-02-16 1810060982012 1006098 DREJTORIA PERGJ DETARE PASTRIM AMBJENTI
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >