Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3TRE-CON IT All 5,351,400.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 3TRE-CON IT Tirane 535,140 2012-02-24 2012-03-13 6610110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES KONSULENCA PER TRAJNIM AUT 15 DT 7.02.2012 UP 72 DT 5.07.2011 KONTRATE 332 DT 16.01.2012 FAT .1 .DT 16.01.2012 SERI 01329951
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 3TRE-CON IT Tirane 509,132 2012-05-14 2012-05-17 22910110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES TRAJNIMI I MESUESEVE KONTRATE NE VAZHDIM 332 DT 16.01.2012 FAT 3 DT 27.03.2012 SERI 0139953
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 3TRE-CON IT Tirane 1,000,000 2012-09-24 2012-09-25 404/110110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES konsulence aut54/1,5062/1,12.09.2012,up72.3716,05.07.2011,kv332,16.01.2012,f3,26.03.2012,s01329953
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 3TRE-CON IT Tirane 2,771,988 2012-10-29 2012-10-29 78410110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES SHERBIM KONSULENCE AUT 106 DT 24.10.2012 KOMRATE NE VAZHDIM DT 16.01.2011 FAT 3 DT 26.03.2012 SERI 01329953 FAT 4 DT 13.04.2012 SERI 01329954
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) 3TRE-CON IT Tirane 535,140 2012-12-31 2013-01-03 94010110012012 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES konsulence per trajnim ,a130,pr6972/2,31.12.2012,up.72,3716,05.07.2011,kv332/2,16.01.2011,rap.13.04.2012,f5,25.05.2012,s01329955
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >