Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADVANCED TEK. LABORATORY All 1,862,134.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Shkoder (3333) ADVANCED TEK. LABORATORY Shkoder 148,800 2012-06-13 2012-06-25 40621410012012 BASHKIA SHKODER FAT NR 00124250 DT 10.5.2012
Biblioteka kombetare (3535) ADVANCED TEK. LABORATORY Tirane 35,000 2012-08-24 2012-08-27 16610120252012 602 bibloteka SHERB SIST TEL DHE SIST VEZHGIMIT UP 43 DT 31.07.2012 PV 3+4 DT 1008.2012 FAT 466 DT 21.08.2012 SR 01911375 FH 37 DT 21.08.2012
Biblioteka kombetare (3535) ADVANCED TEK. LABORATORY Tirane 1,635,332 2012-09-27 2012-10-03 18310120252012 1012025 231 BIBLOTEKA fvsistem vezhg vidio sist alarmi BK up 121 dt 14.06.12 njf 150 dt 23.07.12 app 06.08.12 kontr 172 dt 14.08.12 ft 172 dt 14.08.12 ft 477 dt 21.09.12 ser 01911386 fh 42 dt 21.09.12
Biblioteka kombetare (3535) ADVANCED TEK. LABORATORY Tirane 43,002 2013-04-22 2013-04-23 6710120252013 BIBLIOTEKA 602 mat rrjetin elekt up11 dt 21.1.2013 pv 22.01.13 ft 13 dt 31.01.13 ser 06280015 fg9dt 31.01.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >