Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3A - PROFILE All 21,011,024.00 32 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) 3A - PROFILE Tirane 2,290,489 2012-07-26 2012-08-03 10910160072012 602-Qen.Sher.Admin.Mjet.Tran karburant aut 28.5.12 k 12.6.12 f 10.7.12 s 02322932 fh 11.7.12
Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) 3A - PROFILE Tirane 1,206,684 2012-07-26 2012-08-03 11010160072012 602-Qen.Sher.Admin.Mjet.Tran p kembimi aut 28.5.12 k 12.6.12 f 10.7.12 s 02322933 fh 12.7.12
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) 3A - PROFILE Elbasan 363,920 2012-08-03 2012-08-13 25510160622012 pj kembimi Prefektura 1016062
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 3A - PROFILE Tirane 559,581 2012-08-08 2012-08-16 43010100772012 602 DREJT E PERGJ E DOGANAVE LUBRIFIKANTE UP 3/4 DT 29.02.12 KONT 9695/1 DT 18.06.12 FAT 56+56/1 DT 16.07.12 SR 04411356+04411357 AKT MARRJE DOREZ 20.07.12 FH 19 DT 20.07.12
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 3A - PROFILE Tirane 318,552 2012-08-08 2012-08-16 42910100772012 602 DREJT E PERGJ E DOGANAVE LUBRIFIKANTE UP 3/4 DT 29.02.12 KONT 9695/1 DT 18.06.12 FAT 56+56/1 DT 16.07.12 SR 04411356+04411357 AKT MARRJE DOREZ 20.07.12 FH 19 DT 20.07.12
Komisariati i Policise Elbasan (0808) 3A - PROFILE Elbasan 336,000 2012-08-22 2012-08-23 16310160262012 Drejtoria Policise vajra pjes kembimi
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) 3A - PROFILE Tirane 459,727 2012-08-22 2012-08-23 27810180012012 1018001ap.shish BL BATERI AUTOMJET AUTORIZIM LIDHJE KON28.05.2012 KONTR 204/1 DT 21.06.2012 NJOFT FIT 21.05.2012 FAT 57 DT 18.07.2012 SR 04411358 FH 7 TD 19.07.2012
Komisariati i Policise Kukes (1818) 3A - PROFILE Kukes 100,387 2012-09-12 2012-09-14 17710160302012 1016030 vajra pjes kembimi kontrata 1068 dt 18.06..2012 Komisarjati Kukes
Garda e Republike Tirane (3535) 3A - PROFILE Tirane 510,838 2012-09-12 2012-09-14 31810160042012 602-Garda Republikes bateri,up nr 3/4 dt 29.02.2012,njoftim nr 3/16 dt 08.05.2012,kontrate nr 17 dt 14.06.2012,fat nr 42 dt 10.07.2012,seri 02322942,fh nr 26 dt 10.07.2012
Garda e Republike Tirane (3535) 3A - PROFILE Tirane 989,688 2012-09-14 2012-09-17 31610160042012 602-Garda Republikes vaj makine,up nr 3/4 dt 29.02.2012,jnofitm nr 3/16 dt 08.03.2012,kontrate nr 18 dt 14.06.2012,fat nr 41 dt 13.07.2012,seri 02322941,fh nr 13 dt 17.07.2012
Komisariati i Policise Fier (0909) 3A - PROFILE Fier 128,047 2012-09-14 2012-09-17 15910160272012 LIKUJDIM FATURE D POLICISE FIER 1016027
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) 3A - PROFILE Tirane 728,460 2012-09-20 2012-09-24 17310140482012 Drejt.Pergjith.Burgjeve pjes kembimi autoriz per lidhje kon nr 3/25 dt 28/5/2012 kon nr 3947/2 dt 18/6/2012 fat nr 38,39 dt 10/7/2012 fh dt 2/8/2012
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) 3A - PROFILE Tirane 3,624,016 2012-10-02 2012-10-05 40510170512012 602-REP 4300,bateri,urdher per zbatim lidhje kontrate nr 3574/1 dt 06.06.2012,njoftim nr 3/16 dt 08.05.2012,kontrate nr 3574/2 dt 15.06.2012,fat nr 51 dt 11.07.2012,seri 04411351,fh nr 1 dt 24.08.2012
Spitali Korce (1515) 3A - PROFILE Korçe 401,736 2012-10-26 2012-10-29 457/110130192012 ANTIFRIZE,VAJRA FAT.43 SPITALI KORCE
Spitali Korce (1515) 3A - PROFILE Korçe 153,345 2012-10-26 2012-10-29 45710130192012 BATERI MAKINE FAT.44 SPITALI KORCE
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) 3A - PROFILE Tirane 2,562,360 2012-11-19 2012-12-13 48010170512012 602-REP 4300, pjese kembimi,kontrate nr 3574/2 dt 215.06.2012,fat nr 45 dt 10.07.2012,seri 02322945,fh nr 11 dt 01.08.2012
Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) 3A - PROFILE Tirane 456,925 2012-12-03 2012-12-17 19610160072012 1016007 602-Qen.Sher.Admin.Mjet.Tran vaj up 22.10.2012 pv 22.10.12 f 23.10.12 s 04411402 fh 1.11.2012
Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) 3A - PROFILE Tirane 240,465 2012-12-03 2012-12-17 19510160072012 1016007 602-Qen.Sher.Admin.Mjet.Tran bateri mak up 22.10.12 pv 22.10.12 f 23.10.12 s 04411403 fh 1.11.12
Aparati Ministrise se Financave (3535) 3A - PROFILE Tirane 462,000 2012-04-18 2012-04-25 26110100012012 231-MIN E FINANCES BLERJE RAFTE PER ARSHIVE UP 45 DT 06.03.2 PV 06.03.12+ FAT 47 DT 28.03.12 SR 70818237 FH 51 DT 09.04.12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) 3A - PROFILE Tirane 350,976 2013-01-28 2013-01-29 2210130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,BLERJE,UP 3/4 D 29/2/12,NJF 3/16 D 8/5/12,KONTR 2207/2 D 13/6/12,FAT 02322937 D 10/7/12,FH 28 D 10/7/12
Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) 3A - PROFILE Durres 858,500 2013-02-15 2013-02-18 3110290152013 TDO0707/DREJ. PERGJ. HEKURUDHAVE/KOD1006095/5% CLIRIM GARANCIE PER OBJ. BL PAISJE DHE LOK.
Aparati Ministrise se Financave (3535) 3A - PROFILE Tirane 471,155 2013-03-07 2013-03-13 10910100012013 Min.Fin. rafte arshive, urdh.prok. nr.7 dt.04.01.2013, p.verb.dt.07.01.2013, Fat.36 dt.14.01 2013 seri 04411436 F.h. 37 dt.29.01.2013
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) 3A - PROFILE Tirane 350,994 2013-08-07 2013-10-17 25410180012013 602-SHISH BAT AUTOMJETE AUTORIZIM LIDHJE KONT 8/12 DT 10.06.2013 KONTR 258/1 DT 20.06.2013 FAT 42 DT 8.07.2013 SR 05788242 FH 17 DT 11.07.2013
Instituti shendetit publik Tirane (3535) 3A - PROFILE Tirane 125,172 2013-08-07 2013-10-17 34810130482013 1013048 ISHP bl bateri per automjete aut lidhje kontr 8/12 dt 10.06.13 kontr 556/1 dt 28.06.13 ft 49 dt 12.07.13 ser 05788249 fh 35 dt 12.07.13
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) 3A - PROFILE Tirane 279,633 2013-08-07 2013-10-17 58210100772013 Drejt pergj doganave .lik bl bateri per aut up dt 5.3.2013, aut lidhje kontr dt 10.6.2013 , ft seri 05788243 dt 8.7.2013, fh dt 9.7.2013
Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) 3A - PROFILE Tirane 1,007,260 2013-08-27 2013-10-17 23110140482013 ,DREJTORIA PERGJITHSHME BURGJEVE, bl bateri kon nr 4332/1 dt 17/6/2013 fat dt 8/7/2013 fh dt 16/7/2013
Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) 3A - PROFILE Tirane 647,810 2013-09-10 2013-10-17 11010160072013 Qend.Sherb.Admins.Mjet.Trans 1016056 Qend.Furn.Mat.Teknik BLERJE BATERI AUTOIZIM 8/12 DT 10.06.13 UP 8/2 DT 05.03.13 KONT FURNIZ 163 DT 01.07.13 FAT 05788245 DT 08.07.13 FH 15 DT 10.07.13
Garda e Republike Tirane (3535) 3A - PROFILE Tirane 546,110 2013-10-10 2013-10-24 40110160042013 Garda e Republikes blerje bateri kont 20 b 19.06.2013 fat 44 08.07.2013 fh 15 08.07.2013 Shpallje ne APP 03.06.2013
Aparati Ministrise se Punes (3535) 3A - PROFILE Tirane 59,172 2013-09-17 2013-10-21 5201025001213 1025001 MIN PUNES BLERJE M. TRANSPORT AUTORIZIM LIDHJE KONTRATE DTV 10.6.2013 KONTR 1267DT 1.7.2013 FAT NR 48 SER. 05788248 FH NR 18 DT 12.7.2013
Komisariati i Policise Fier (0909) 3A - PROFILE Fier 206,422 2013-09-16 2013-10-21 10910160272013 LIKUJDIM FATURE D POLICISE FIER 1016027
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) 3A - PROFILE Tirane 108,335 2013-12-26 2013-12-27 40910130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,bateri,up 8/2 d 5/3/13,njf 8/9 d 24/5/13,autoriz kontr 8/12 d 10/6/13.kontr 2905/9 d 26/6/13,fat 47 d 12/7/13 s 05788247,fh 23 d 12/7/13
Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) 3A - PROFILE Tirane 106,265 2013-12-27 2013-12-27 21310160072013 Qend.Sherb.Admins.Mjet.Trans bateri up 12.12.2013 k 17.12.2013 fh 20.12.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >