Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADRIATIK QAMO All 157,500.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Permet (1128) ADRIATIK QAMO Permet 28,500 2012-10-30 2012-11-12 45921350012012 MATERIALE B.PERMET
Zyra Arsimore Përmet (1128) ADRIATIK QAMO Permet 24,000 2012-12-07 2012-12-18 27310111092012 ARSIMI FAT NR 35 DT 07.12.2012
Bashkia Permet (1128) ADRIATIK QAMO Permet 28,500 2012-12-05 2012-12-17 50521350012012 MATERIALE B.PERMET
Bashkia Permet (1128) ADRIATIK QAMO Permet 18,000 2012-02-02 2012-02-16 3721350012012 GAZ B.PERMET
Bashkia Permet (1128) ADRIATIK QAMO Permet 12,000 2013-01-16 2013-01-21 1421350012013 MATERIALE B.PERMET
Drejtoria e Pyjeve Permet (1128) ADRIATIK QAMO Permet 4,100 2013-04-15 2013-04-16 4810260212013 PYJORE FAT NR 5 DT 15.01.2013
Zyra Arsimore Përmet (1128) ADRIATIK QAMO Permet 8,000 2013-04-05 2013-04-05 7710111092013 ARSIMI FAT NR 2 DT 17.01.2013
Bashkia Permet (1128) ADRIATIK QAMO Permet 18,400 2013-07-09 2013-09-24 27421350012013 GAZ B.PERMET
Bashkia Permet (1128) ADRIATIK QAMO Permet 16,000 2013-11-20 2013-11-21 41921350012013 MATERIALE B.PERMET
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >