Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All CREATIVE CITY All 6,197,695.00 12 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
PIU menaxhimit te integruar te Ligjenit te Shkodres (3333) (0000) CREATIVE CITY Shkoder 192,500 2012-02-17 2012-02-21 810269012012 kontrate ne vazhdim nr 4783776 dt 20.12.2012
PIU menaxhimit te integruar te Ligjenit te Shkodres (3333) (0000) CREATIVE CITY Shkoder 2,385,496 2012-05-04 2012-05-11 3610269012012 likuj fat nr 4783783 dt 16.04.2012
Qendra Ekonomike Kultures (3333) CREATIVE CITY Shkoder 300,000 2012-08-28 2012-08-30 19521410132012 DEGA EKONOMIKE E KULTURES SHKODER FAT NR 4783789 DT 30.7.2012
Komuna Velipoje (3333) CREATIVE CITY Shkoder 400,000 2012-09-12 2012-09-13 18127660012012 KOMUNA VELIPOJE SHKODER FATURE 4783793 DT. 01.06.2012
Komuna Dajc-Bregbune (3333) CREATIVE CITY Shkoder 75,000 2012-09-20 2012-09-24 16027670012012 kom dajc likuj fat nr 24.08.2012
PIU menaxhimit te integruar te Ligjenit te Shkodres (3333) (0000) CREATIVE CITY Shkoder 796,699 2012-10-24 2012-10-29 9710269012012 likuj fat nr 4783795 28.09.2012
Komuna Velipoje (3333) CREATIVE CITY Shkoder 400,000 2013-03-07 2013-03-13 4827660012013 KOMUNA VELIPOJE, FAT 4783799 DT 26.11.2012
Komuna Velipoje (3333) CREATIVE CITY Shkoder 28,000 2013-03-18 2013-03-19 7327660012013 KOMUNA VELIPOJE, FAT 4783796 DT 23.11.2012
Qendra Ekonomike Kultures (3333) CREATIVE CITY Shkoder 600,000 2013-05-28 2013-06-12 9921410132013 dega ekonomike kultures likuj fat nr 6067603 dt 07.05.2013
Komuna Velipoje (3333) CREATIVE CITY Shkoder 390,000 2013-11-06 2013-11-15 22527660012013 KOMUNA VELIPOJE FAT6067604 DT 17.06.2013
Komuna Velipoje (3333) CREATIVE CITY Shkoder 390,000 2013-11-06 2013-11-15 22627660012013 KOMUNA VELIPOJE 6067606 DT 17.06.2013
Drejtoria Arsimore Shkoder (3333) CREATIVE CITY Shkoder 240,000 2013-12-03 2013-12-04 19310110332013 1011033 DREJTORIA ARSIMORE SHKODER ft 6067608 DT 18.11.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >