Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADRIANA DINO All 527,263.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Libonik (1515) ADRIANA DINO Korçe 178,760 2012-02-14 2012-02-20 3525020012012 MATER.PASTRIMI FAT.19,20 V.2011 K.LIBONIK
Komuna Gore (1515) ADRIANA DINO Korçe 68,045 2012-03-09 2012-03-23 4625040012012 MATERIALE FAT.27,28 KOMUNA GORE
Bashkia Maliq (1515) ADRIANA DINO Korçe 33,350 2012-03-15 2012-03-30 442168001 BLERJE MATERJALE TE NDRYSHME BASHKIA MALIQ KORCE
Komuna Libonik (1515) ADRIANA DINO Korçe 66,100 2012-04-09 2012-04-16 10225020012012 MATERIALE PASTRIMI,NGROHJE,NDRICIMI FAT.1 KOMUNA LIBONIK 2502001
Komuna Moglice (1515) ADRIANA DINO Korçe 30,000 2012-11-21 2012-12-17 15825050012012 PORE ZJARI KOMUNA MOGLICE
Bashkia Maliq (1515) ADRIANA DINO Korçe 12,955 2012-12-10 2012-12-27 21721680012012 MATERIALE TE NDRYSHME BASHKIA MALIQ KORCE
Komuna Gore (1515) ADRIANA DINO Korçe 34,400 2012-11-14 2012-12-12 21925040012012 SHPENZIME PER MIREMBAJTJE NDERTESE,MATERIALE FAT.5 KOMUNA GORE
Bashkia Maliq (1515) ADRIANA DINO Korçe 18,125 2013-01-23 2013-01-24 921680012013 BLERJE MATERJALE PER MIREMBAJTJE BASHKIA MALIQ KORCE
Komuna Moglice (1515) ADRIANA DINO Korçe 31,978 2013-04-19 2013-04-22 4525050012013 MATERIALE FAT NR.8 DT 20.11.12 KOMUNA MOGLICE
Komuna Libonik (1515) ADRIANA DINO Korce 53,550 2013-05-10 2013-05-13 13425020012013 MATERIALE PER NDRICIM FAT.15 KOMUNA LIBONIK
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >