Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADRIAN MILLONAJ All 427,800.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Tirana (3535) ADRIAN MILLONAJ Tirane 15,000 2012-10-16 2012-10-22 80521010012012 Bashkia Tirane -lik pritje percj VKK nr 15 dt 13.04.2012 prev 13.04.2012 urdh kryet 329 dt 10.05.2012 aktmarev 10.05.2012 fat 0012241 dt 21.05.2012
Reparti Ushtarak Nr.6620 Tirane (3535) ADRIAN MILLONAJ Tirane 397,800 2012-04-23 2012-04-25 7910170902012 602,REP 6620,AKTIVITET ,UP 265/1 D 27/1/12,PV 30/1/2012,FAT 27 D 1/2/12,S 0000133
Bashkia Tirana (3535) ADRIAN MILLONAJ Tirane 15,000 2013-04-11 2013-04-15 188 2101001 2013 Bashkia Tirane lik pritje percj urdh kryet 54 dt 15.01.2013. autoriz 54/1 dt 15.01.2013 aktmarev 15.01.2013 fat 0012294 dt 15.01.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >