Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All BOSHNJAKU. B All 486,034,514.00 112 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,900,000 2012-02-13 2012-02-20 2021130012012 LIKUJDIM FATURE B ROSKOVEC 2113001
Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 5,486,641 2012-02-24 2012-03-13 1510110352012 600 DREJTORIA ARSIMORE E QYTETIT RIKOSTRUKSION KONTRATE NE VAZHDIM NR 1158 DT 29.07.2011 MBAJT 5% GARANCI SIT. 3 DT 6.02.2012 FAT 44 DT 6.02.2012 SERI 88913694
Komuna Kuman (0909) BOSHNJAKU. B Fier 471,180 2012-03-07 2012-03-21 4424210012012 LIKUJDIM FATURE MARS 2012 K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Kuman (0909) BOSHNJAKU. B Fier 34,572 2012-03-07 2012-03-21 4824210012012 LIKUJDIM FATURE MARS 2012 K/KUMAN FIER 2421001
Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,121,570 2012-03-07 2012-03-21 4521130012012 LIKUJDIM NGA BASHKIA RROSKOVEC
Komuna Kuman (0909) BOSHNJAKU. B Fier 476,160 2012-03-07 2012-03-21 4524210012012 LIKUJDIM FATURE MARS 2012 K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Kuman (0909) BOSHNJAKU. B Fier 474,924 2012-03-07 2012-03-21 4624210012012 LIKUJDIM FATURE MARS 2012 K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Kuman (0909) BOSHNJAKU. B Fier 478,368 2012-03-07 2012-03-21 47/124210012012 LIKUJDIM FATURE MARS 2012 K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Libofsh (0909) BOSHNJAKU. B Fier 6,661,262 2012-03-15 2012-03-30 4624110012012 LIKUJDIM FATURE K LIBOFSHE FIER 2411001
Bashkia Shkoder (3333) BOSHNJAKU. B Shkoder 25,529,450 2012-06-22 2012-07-13 43921410012012 BASHKIA SHKODER FAT NR 88913730 DT 21.6.2012
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 173,520 2012-03-26 2012-04-11 4210050812012 1005081 Bordi Kullimit Lushnje 5% ngurtesim rehabititim hidrovorit Divjake
Bashkia Shkoder (3333) BOSHNJAKU. B Shkoder 23,791,803 2012-03-26 2012-04-11 13421410012012 BASHKIA SHKODER FATURE NR 88913700 DATE 6.03.2012
Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 184,685 2012-04-17 2012-04-24 7521130012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA ROSKOVEC
Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 14,955,165 2012-05-03 2012-05-09 7410110352012 231 DREJTORIA ARSIMORE E QYTETIT RIKOSTRUKSION KONTRATE NE VAZHDIM NR 1158 DT 29.07.2011 MBAJT 5% GARANCI SIT. 4DT 5.042012 FAT 14 DT 5.04.2012 SERI 88913714
Bashkia Shkoder (3333) BOSHNJAKU. B Shkoder 33,435,317 2012-05-08 2012-05-11 31321410012012 BASHKIA SHKODER FAT NR 88913700 88913721 DATE 6.3.2012 DATE 7.5.2012
Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 468,720 2012-05-14 2012-05-16 9921130012012 LIKUJIDM FATURE BASHKIA ROSKOVEC
Komuna Kolonje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 711,930 2012-05-16 2012-05-21 7326080012012 KOM.KOLONJE 2608001 SA XHIROJME PER LIK.SHPIM PUSI UJI PLEPI NAQES SIPAS FATURES ,SITUACIONIT DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Komuna Libofsh (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,925,677 2012-05-21 2012-05-29 8224110012012 LIKUJDIM FATURE K FRAKULL FIER 2415001
Komuna Topoje (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,692,590 2012-05-22 2012-06-01 8124130012012 SITUACION NR.2 QENDRA SHENDETESORE K/TOPOJE 2413001
Bashkia Lushnje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 810,462 2012-06-01 2012-06-08 17221290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.PER REABILITIM BBL.BANIMIT LGJ."G.MUCO SIPAS FATURES DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Komuna Ruzhdie (0909) BOSHNJAKU. B Fier 54,000 2012-06-12 2012-06-13 5024180012012 LIKUJDIM FATURE KOMUNA RUZHDIE
Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 9,652,485 2012-06-12 2012-06-22 12110110352012 231 DREJTORIA ARSIMORE E QYTETIT RIKOSTRUKSION KONTRATE NE VAZHDIM NR 1158 DT 29.07.2011 MBAJT 5% GARANCI SIT5DT 30.05.2012 FAT 26DT 11.06.2012 SERI 88913726
Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 114,504 2012-06-14 2012-06-26 11521130012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA ROSKOVEC PER RIKONSTRUKSIONION
Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 3,201,043 2012-07-26 2012-08-03 148/110110352012 231DREJTORIA ARSIMORE E QYTETIT rikon.ndertese f35,11.07.2012,s88913735,up5,18.05.2011,sit 6,30.06.2012,kon1158,29.07.2012,njf1132,20.7.2011,mbajtur5 garanci
Komuna Dermenas (0909) BOSHNJAKU. B Fier 432,122 2012-08-07 2012-08-15 14824120012012 MIREMBAJTJE KANALI K/DERMENAS FIER 2412001
Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 508,349 2012-09-10 2012-09-12 17521130012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA ROSKOVEC
Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 3,250,584 2012-09-12 2012-09-14 19310110352012 231 DREJTORIA ARSIMORE E QYTETI rikonstruksion shk.ndertimi sit 7,30.07.2012,f39,42,22.08.2012,11.09.2012s8891373,,up5,18.05.2011,kon1158,29.07.2011,njf.1132,20.07.2011,mb.5% garanci
Komuna Libofsh (0909) BOSHNJAKU. B Fier 1,017,218 2012-09-13 2012-09-17 143241110012012
Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 8,295,170 2012-09-27 2012-10-03 20010110352012 DREJTORIA ARSIMORE E QYTETIT RIKOSTRUKSION SHKOLLE URDH 12.09.2012 KONTRATE SHTESE DT 17.09.2012 MRAT FIT.1223 DT 17.09.2012 MB 5% GARANCI SIT DT 26.09.2012 FAT 46 DT 26.09.2012 SERI 88913746
Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 622,668 2012-10-04 2012-10-08 19221130012012 PAGESE BASHKIA ROSKOVEC
Komuna Topoje (0909) BOSHNJAKU. B Fier 753,404 2012-10-17 2012-10-22 15224130012012 LIKUJDI 5% GARANCI K/TOPOJE FIER 2413001
Komuna Kuman (0909) BOSHNJAKU. B Fier 3,338,024 2012-10-26 2012-10-29 20924210012012 LIKUJDIM FATURE K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Kolonje (0922) BOSHNJAKU. B Lushnje 1,996,888 2012-11-05 2012-11-14 19626080012012 KOM.KOLONJE 2608001 SA XHIROJME PER LIK.SHPIM PUSI UJI PLEPI NAQES SIPAS FATURES NR.05571209 DT.02.11.2012 ,SITUACIONIT DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES
Komuna Libofsh (0909) BOSHNJAKU. B Fier 151,197 2012-11-06 2012-11-19 17324110012012 LIKUJDIM FATURE K LIBOFSHE FIER 2411001
Komuna Shushice (3737) BOSHNJAKU. B Vlore 1,883,530 2012-11-06 2012-11-19 18228410012012 KUZ FSHATRAT LLAKATUND K.SHUSHIC 2841001
Komuna Shushice (3737) BOSHNJAKU. B Vlore 333,993 2012-11-06 2012-11-19 18028410012012 5% SHKOLLA DRITHAS K.SHUSHIC 2841001
Komuna Libofsh (0909) BOSHNJAKU. B Fier 192,701 2012-11-06 2012-11-19 17224110012012 LIKUJDIM FATURE K LIBOFSHE FIER 2411001
Komuna Kuman (0909) BOSHNJAKU. B Fier 291,130 2012-11-07 2012-11-21 22024210012012 LIKUJDIM 5% GARANCI OBJEKTI K/KUMAN FIER 2421001
Dogana Shkoder (3333) BOSHNJAKU. B Shkoder 1,775,664 2012-11-09 2012-11-22 14710100822012 nderttim ujesjellesit muriqan kodi m100166 likuj fat nr 05571203 15.10.2012
Bashkia Roskovec (0909) BOSHNJAKU. B Fier 4,204,932 2012-11-08 2012-11-22 233211300120121 PAGESE BASHKIA ROSKOVEC