Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADRENALINE All 9,112,605.00 33 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) ADRENALINE Tirane 200,000 2012-03-06 2012-03-21 2610140452012 602-Q.P.Zyrtare kancelari Up.55/7 dt.22.02.12 pv 3&4 dt.22.02.12 fat.144 dt.22.02.12 fh7 dt.22.02.12
Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) ADRENALINE Tirane 478,267 2012-03-06 2012-03-21 3210140452012 602-Q.P.Zyrtare Bl.tonera printeri Up.14 dt.01.03.12 pv 3 dt.01.03.12 fat.6 dt.01.03.12 fh.10 dt.01.03.12
Nd-ja Tregut Lire (3535) ADRENALINE Tirane 12,000 2012-03-13 2012-03-30 4821010492012 602-DREJT E PERGJ E TARIF TAKSA VENDORE RIP KAMERA UP 18 DT 24.01.12 PV 3+4 DT 20.02.12 FAT 137 DT 20.02.12 SR 88587637
Nd-ja Tregut Lire (3535) ADRENALINE Tirane 20,370 2012-03-13 2012-03-30 3621010492012 602-DREJT E PERGJ E TARIF TAKSA VENDORE SWITCH UP 4 DT 06.01.12 PV 3+4 DT 11.01.12 FAT 99 DT 11.01.12 SR 88587599 FH 01 DT 11.01.12
Nd-ja Tregut Lire (3535) ADRENALINE Tirane 42,215 2012-03-13 2012-03-30 4121010492012 602-drejt e pergj e tarif taksa vend z rip prinet up 8 dt 10.01.12 pv 3+4 dt 01.03.12 fat 5 dt 01.03.12 sr 01417055
Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) ADRENALINE Tirane 479,000 2012-04-04 2012-04-12 43 10140452012 602-Q.P.Zyrtare Mirmbajtje rrjeti kompjuterik Up.18 dt.26.03.12 pv 3&4 dt.26.03.12 fat.35 dt.26.03.12
Nd-ja Tregut Lire (3535) ADRENALINE Tirane 70,980 2012-05-23 2012-06-06 9421010492012 602-DREJT E PERGHJ E TAKSA TARIF VENDORE SHERBIM EMAIL KARAT AKSESI FISHA UP 33 DT 08.03.12 PV 3+4 DT 15.03.12 FAT 21 DT 15.03.12 SR 01417071 FH 20 DT 15.03.12 UP 37 DT 29.03.12 PV 3+4 DT 03.04.12 FAT45DT03.04.12SR 01417095FH21DT13.04.20
Nd-ja Tregut Lire (3535) ADRENALINE Tirane 12,600 2012-05-23 2012-06-06 94121010492012 602-drejt e pergj e taksavae tarif vendore up 25 dt 23.02.12+ pv 3+4 dt 02.03.12 sr 01417062 pv 02.03.12
Nd-ja Tregut Lire (3535) ADRENALINE Tirane 211,200 2012-06-12 2012-06-22 13921010492012 602-DREJT E PERGHJ E TAKSA TARIF VENDORE marrje me qera fotokopje up 44 dt 16.04.12 pv 3+4 dt 04..05.2012 fat 112 dt 15.05.12 sr 01417162 pv 15.05.12
Zyrat e Regjistrimit Lezhe (2020) ADRENALINE Lezhe 2,000 2012-08-22 2012-08-23 6210140772012 ZYRA E REGJISTRIMIT TE PASURIVE LEZHE PAG FAT NR 765 DT 05.07.2012
Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) ADRENALINE Tirane 648,000 2012-09-05 2012-09-11 28710170372012 600 REP 3001 Sherbim me up nr 1913 dt 20.06.2012 njf 1913/1 dt 26.06.2012 kont 1913/3 dt 11.07.2012 fat nr 47 dt 14.08.2012
Nd-ja Tregut Lire (3535) ADRENALINE Tirane 158,400 2012-10-15 2012-10-17 27421010492012 602-DREJ E PERGJ E TARIF VEND RIP FOTOKOPJE UP 60 DT 22.08.12 PV 3+4 DT 20.09.2012 FAT 9 DT 24.09.12 SR 03783009 PV 24.09.12
Cirku Kombetar (3535) ADRENALINE Tirane 319,560 2012-12-07 2012-12-18 511012092 2012 602 Cirku Kombetar miremb paj up 127 dt 16.11.12 pv 21.11.12 ft 63 dt 6.12.12 ser 05831963
Drejtoria e Pergjithshme e Permbarimit (3535) ADRENALINE Tirane 400,000 2012-12-10 2012-12-24 19910140472012 Drejt.Permbarimit rip up nr 28 dt 30/11/2012 pv dt 5/12/2012 fat dt 7/12/2012
Nd-ja Tregut Lire (3535) ADRENALINE Tirane 264,000 2012-04-17 2012-04-25 6721010492012 602-DREJT E PERGHJ E TAKSA TARIF VENDORE MARRJE ME QERA UP 30 DT 02.03.12 PV 3+4 DT 13.03.12+ FAT 19 DT 13.03.12 SR 01417069 PV 13.03.12
Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) ADRENALINE Tirane 363,977 2013-01-28 2013-01-28 2410170882013 REP 6640 shpez mat mirem zyre kon shtes 305 dt 10/12/2012 fat dt 26/12/2012 fh dt 26/12/2012
Avokati i popullit (3535) ADRENALINE Tirane 30,000 2013-01-28 2013-01-29 1310660012013 A.POPULLIT 1066001SHERBIME PRINTIMI UP 93 DT 27.12.2012 PV DT 28.112.2012 FAT 98 DT 28.12.2012 SERI 05831998
Nd-ja Tregut Lire (3535) ADRENALINE Tirane 351,120 2013-02-08 2013-02-08 2521010492013 2101049 602-DREJT E PERGJ E TAKS TARIF MARRJE ME QERA UP 4 DT 04.01.13 PV 3+4 DT 07.01.13 FAT 14 DT 17.01.13 SR 0585464
Nd-ja Tregut Lire (3535) ADRENALINE Tirane 32,400 2013-03-26 2013-03-26 7821010492013 602-DPTTV RIP PRINTERI UP 22 DT 18.01.13 PV 3+4 DT 22.01.13 FAT 4 DT 20.02.13 SR 07838204
Nd-ja Tregut Lire (3535) ADRENALINE Tirane 53,900 2013-03-26 2013-03-26 8121010492013 602-DPTTV tasjtjera mause up 13 dt 18.01.13 pv 3+4 dt 18.01.13 fat 19 dt 21.01.13 sr 05858469 fh 4 dt 21.01.13
Nd-ja Tregut Lire (3535) ADRENALINE Tirane 10,000 2013-04-22 2013-04-23 12421010492013 2101049 602-DREJT E PERGJ E TAKS TARI VEND TASTIERA MAUSE UP13,18.1.2013,PV3,18.1.2013,F19,21.1.2013,S05858469,FH4,21.1.2013
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) ADRENALINE Tirane 23,148 2013-05-14 2013-05-16 6410160032013 Qendra e Form.Policor riparim fotokopje up 11 02.04.2013 pv 08.04.2013 fat 66 08.04.2013 raport permb 04.04.2013
Prokuroria e rrethit Kruje (0716) ADRENALINE Kruje 144,000 2013-05-16 2013-05-21 8110280142013 PROKURORIA KRUJE LIK I FAT 97 DT 06.05.2013
Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) ADRENALINE Tirane 465,840 2013-05-21 2013-05-23 6010140452013 602-QENDRA PUBLIKIMEVE ZYRTARE tonera,up nr 10 dt 10.04.2013,pv dt 03.05.2013,fat nr 45 dt 03.05.2013,seri 07838295,fh nr 10 dt 03.05.2013
Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) ADRENALINE Tirane 299,880 2013-06-12 2013-06-12 6510140452013 QENDRA PUBLIKIMEVE ZYRTARE rip up nr 25 dt 23/5/2013 ft/ofer 27/5/2013 fit 30/5/2013 fat dt 3/6/2013 seri 07838312 fh 3/6/2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ADRENALINE Tirane 2,640,000 2013-06-26 2013-06-28 262 1073001 2013 Kqz - Pajisje komp up 49 dt 09.05.2013 kontr 4069/10 dt 16.05.2013 fat 119 dt 17.06.2013 pv kol 4069/11 dt 18.06.2013 fh 38 dt 18.06.2013
Prokurori Apeli Vlore (3737) ADRENALINE Vlore 95,880 2013-12-18 2013-12-19 142 1028034 2013 PROK. E APELIT 1028034 MIREMBAJTJE ASHENSORI
Mini Bashkia 4 (3535) ADRENALINE Tirane 201,600 2013-12-18 2013-12-19 19321011342013 602 Min.Bashkia 4 blerje kartolina , up.nr. 23 dt.06.12.2013 app.17.12.2013 fat.11 dt.17.12.2013 seria 12684511 fh.nr. 20 dt.17.12.2013
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) ADRENALINE Tirane 118,680 2013-12-18 2013-12-19 41610280012013 Prokuroria e Pergjithshme pajisje up 11.12.13 nj f 13.12.13 f 13.12.13 fh 13.12.13
Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Vlore ADRENALINE Vlore 454,800 2013-12-19 2013-12-23 11 1029049 2013 BLERJE KOMPIUTERA,PRINTERA,FOTOKOPJE GJ.ADMINISTRATIVE 1029049 FATURA NR.SERIE07838499
Shkolla profesionale "Kolin Gjoka" Lezhe (2020) ADRENALINE Lezhe 215,988 2013-12-18 2013-12-23 22610111892013 DREJT ARSIMORE LEZHE LIK FAT.01 DT.12.12.2013
Mini Bashkia 9 (3535) ADRENALINE Tirane 178,800 2013-12-16 2013-12-18 20621011432013 Min Bashk Nr 9 Riparim kompjuter up 9 dt 06.12.2013 pv 12.12.2013 pvm 12.12.2013 fat 2 dt 12.12.2013 app dt 09.12.2013
Qendra e realizimit te veprave te artit (3535) ADRENALINE Tirane 114,000 2013-12-16 2013-12-17 6910120132013 QRVA sh ruajtje sist alarmi up 12 dt 2.12.13 ft of 10.12.13 njapp 10.12.13 ft 12.12.13 ser 07838500
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >