Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADNAND KOMBI All 624,000.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qarku Shkoder (3333) ADNAND KOMBI Shkoder 24,900 2012-06-15 2012-06-27 16420330012012 KESHILLI I QARKUT SHKODER FAT NR 002898 DT 25.5.2012
Bashkia Shkoder (3333) ADNAND KOMBI Shkoder 202,000 2012-08-07 2012-08-14 56321410012012 BASHKIA SHKODER FAT. 002911 DT. 16.07.2012
Federata Te Tjera (3333) ADNAND KOMBI Shkoder 14,400 2012-10-09 2012-10-15 14521410282012 KLUBI SHUMESPORTESH SHKODER FAT NR 002889 DT 15.3.2012
Komuna Dajc (2020) ADNAND KOMBI Lezhe 18,000 2012-11-15 2012-12-13 11525770012012 KOM DAJÇ LEZHE PAG FAT NR 09 DT 15.11.2012
Prefektura e qarkut Shkoder (3333) ADNAND KOMBI Shkoder 14,600 2012-12-07 2012-12-18 24010160712012 PREFEKTURA SHKODER, FAT 000814 DT 17.09.2012
Kuvendi Popullor (3535) ADNAND KOMBI Tirane 160,100 2012-12-10 2012-12-26 102110020012012 602 Kuvendi dhurata Up.2 dt.04.01.12 pv 3.&4 dt.02.02.12 fat.3 dt.07.09.12 fh.1 dt.07.12.12
Bashkia Shkoder (3333) ADNAND KOMBI Shkoder 190,000 2013-02-11 2013-02-18 8821410012013 BASHKIA SHKODER LIKUJ FAT NR 000803,000817 DT 20.12.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >