Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADMIRA SHAHOLLI All 1,430,864.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bordi i Kullimit Korce (1515) ADMIRA SHAHOLLI Korçe 350,000 2012-05-08 2012-05-11 8610050722012 BLERJE LUBRIFIKANTE FAT.42-43 BORDI I KULLIMIT KORCE
Komuna Morave (1505) ADMIRA SHAHOLLI Devoll 222,064 2012-11-07 2012-11-21 21023370012012 KOMUNA HOCISHT PER ADMIRA NASTIMI PER BLERJE PJESE KEMBIMI PER MAKINEN E KOMUNES
Komuna Voskop (1515) ADMIRA SHAHOLLI Korçe 60,800 2013-03-06 2013-03-19 3825060012013 BATERI MAKINE DHE MAT.TE NDRYSHME FAT.4 KOMUNA VOSKOP
Bordi i Kullimit Korce (1515) ADMIRA SHAHOLLI Korçe 38,000 2013-04-05 2013-04-08 6310050722013 LUBRIFIKANTE FAT.5 DT 20.01.13 BORDI I KULLIMIT KORCE
Bordi i Kullimit Korce (1515) ADMIRA SHAHOLLI Korce 312,000 2013-06-05 2013-06-14 9810050722013 BLERJE LUBRIFIKANTE FAT.8 DT 20.04.13 BORDI I KULLIMIT KORCE
Bordi i Kullimit Korce (1515) ADMIRA SHAHOLLI Korçe 85,000 2013-08-20 2013-10-17 15810050722013 BLERJE LUBRIFIKANTE FAT.10 DT 05.08.13 BORDI I KULLIMIT KORCE
Komuna Mollaj (1515) ADMIRA SHAHOLLI Korçe 230,000 2013-10-09 2013-10-24 14425080012013 KOMUNA MOLLAJ BLERJE ZINXHIRA PER SKREP FAT NR.2 DT.19.08.13
Komuna Mollaj (1515) ADMIRA SHAHOLLI Korçe 68,000 2013-10-22 2013-10-29 15625080012013 KOMUNA MOLLAJ PJESE NDRIMI FD NR.1 DT.30.07.13
Komuna Mollaj (1515) ADMIRA SHAHOLLI Korçe 65,000 2013-12-06 2013-12-09 19025080012013 KOMUNA MOLLAJ PJESE KEMBIMI LIK FAT NR.2 DT.21.11.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >