Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2S GRUP - SHPK All 18,847,834.00 21 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Korce (1515) 2S GRUP - SHPK Korçe 906,147 2012-03-19 2012-04-09 6710060712012 MIREMBAJTJE DIMERORE DREJTORIA RAJONALE MIREM RRUGEVE KORCE
Komuna Miras (1505) 2S GRUP - SHPK Devoll 135,795 2012-03-27 2012-04-11 8323350012012 KOMUNA MIRAS PER 2S GRUP GARANCI DIFEKTESH KUZ FITORE
Komuna Gore (1515) 2S GRUP - SHPK Korçe 638,043 2012-05-04 2012-05-11 8325040012012 RIKONS.SHKOLLA 9-VJECARE FSHATI MESMAL, KOMUNA GORE
Komuna Prig (1515) 2S GRUP - SHPK Korçe 3,593,071 2012-05-22 2012-06-06 8225030012012 RIKONSTRUKSION RRUGA PIRG KOMUNA PIRG
Komuna Gore (1515) 2S GRUP - SHPK Korçe 638,043 2012-06-07 2012-06-19 11425040012012 RIKONS. I SHKOLLES MESMAL, KOMUNA GORE
Komuna Prig (1515) 2S GRUP - SHPK Korçe 302,444 2012-08-10 2012-08-17 12225030012012 RIK SISTEMIM RRUGA FSHATI PIRG KOMUNA PIRG
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2S GRUP - SHPK Gjirokaster 906,147 2012-11-12 2012-12-04 16210060672012 1006067 DREJT RAJON E RUGEV GJIROK PER PAGES MIREMB DARDHE LIBONIK LOZHAN SIT 3
Komuna Voskop (1515) 2S GRUP - SHPK Korçe 1,308,150 2012-11-09 2012-12-03 18825060012012 ASFALTIM RRUGA VINCAN-VINCAN LART FAT.28,30 KOMUNA VOSKOP
Komuna Gore (1515) 2S GRUP - SHPK Korçe 1,312,656 2012-11-08 2012-12-03 21325040012012 RIKONS.SHKOLLA 9-VJECARE MESMAL FAT.32 KOMUNA GORE
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2S GRUP - SHPK Gjirokaster 906,147 2012-11-12 2012-12-12 16210060672012 1006067 DREJT RAJON E RUGEV GJIROK PER PAGES MIREMB DARDHE LIBONIK LOZHAN SIT 3
Komuna Gore (1515) 2S GRUP - SHPK Korçe 197,448 2012-12-10 2012-12-24 23625040012012 LIKUJDIM 5% GARANCI OBJEKTI RIKONS.SHKOLLA MESMAL KOMUNA GORE
Komuna Prig (1515) 2S GRUP - SHPK Korçe 2,461,752 2012-04-18 2012-04-25 5725030012012 RIK ASF RRUGA FSHATI PIRG KOMUNA PIRG
Drejtorite Rajonale Mirmbajtjes Rrugeve Korce (1515) 2S GRUP - SHPK Korçe 906,147 2012-02-10 2012-02-16 3710060712012 MIREMBAJTJE DIMERORE DREJTORIA RAJONALE MIREMBAJ.RRUGEVE KORCE
Komuna Prig (1515) 2S GRUP - SHPK Korçe 444,244 2013-02-11 2013-02-18 1825030012013 KTHIM GARANCI OBJEKTI 5% KOMUNA PIRG
Komuna Voskop (1515) 2S GRUP - SHPK Korçe 159,300 2013-03-20 2013-03-25 2125060012013 LIKUJDIM 5% GARANCI PUNIMESH ASFALTIM RRUGA VINCAN-VINCAN LART KOMUNA VOSKOP
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2S GRUP - SHPK Gjirokaster 574,497 2013-03-28 2013-03-28 6010060672013 1006067 DREJT E RAJONIT JUGOR GJIROKAS PER kontrat 6.12.2011 fat 85051576
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2S GRUP - SHPK Gjirokaster 316,803 2013-04-24 2013-04-25 9310060672013 1006067 DREJT E RAJONIT JUGOR GJIROKAS 5% GARANCI , RIVESHJE K/PILUR-VRANISHT U/BLERJE 4203
Komuna Voskop (1515) 2S GRUP - SHPK Korce 2,334,150 2013-05-27 2013-06-12 10625060012013 ASFALTIM RUGA VINCAN-VINCAN LART FAT.36 KOMUNA VOSKOP
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2S GRUP - SHPK Gjirokaster 268,950 2013-09-10 2013-10-17 23210060672013 1006067 DREJT E RAJONIT JUGOR GJirokaster nr ser 8505189 fat 39 dt 02.09.2013
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2S GRUP - SHPK Gjirokaster 268,950 2013-10-25 2013-11-12 28210060672013 1006067 DREJT E RAJONIT JUGOR GJIROKAS Pages fat 40 dt 1.10.2013 sit 2 dt 09-2013 nr ser 85051590
Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2S GRUP - SHPK Gjirokaster 268,950 2013-11-20 2013-11-20 32310060672013 1006067 DREJT E RAJONIT JUGOR GJIROKAS miremb fat 42 dt 5.11.2013 nr ser 85051592 kontrta 30.07.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >