Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADMIR DEMIRAJ All 238,500.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) ADMIR DEMIRAJ Tirane 64,000 2012-10-08 2012-10-10 26810170782012 602-REP 6630,rimbushje,up nr 70/1 dt 15.05.2012,pv dt 18.10.2012,fat nt 13 dt 20.10.2012,seri 007720
Reparti Ushtarak Nr.6630 Tirane (3535) ADMIR DEMIRAJ Tirane 50,000 2012-12-07 2012-12-18 33410170782012 602-REP 6630,riparime,up nr 86/1 dt 23.08.2012,pv dt 30.08.2012,fat nr 81 dt 31.08.2012,seri 007728368471,fh nr 34,10 dt 30.05.2012,20.01.2012
Dogana Lezhe (2020) ADMIR DEMIRAJ Lezhe 53,300 2013-03-28 2013-03-29 3010100952013 DOGANA LEZHE LIK FAT.59 DT.06.01.2013
Burgu Lezhe (2020) ADMIR DEMIRAJ Lezhe 71,200 2013-04-17 2013-04-17 6910140082013 BURGU LEZHE PAG FAT NR 35 DT 31.01.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >