Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADMIR BEQIRI All 175,000.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
ASHR Tirane (3535) ADMIR BEQIRI Tirane 50,000 2012-11-09 2012-11-30 30910130022012 602 AUTORITETI SHENDETESOR RAJONAL VENDIM GJYQI,VALBONA GJERGJI TETOR NENTORI 2012
ASHR Tirane (3535) ADMIR BEQIRI Tirane 50,000 2012-11-09 2012-11-30 25510130022012 602 AUTORITETI SHENDETESOR RAJONAL VENDIM GJYQI,VALBONA GJERGJI GUSHT SHTATOR 2012
ASHR Tirane (3535) ADMIR BEQIRI Tirane 25,000 2012-12-06 2012-12-17 34710130022012 602 AUTORITETI SHENDETESOR RAJONAL VENDIM GJYQI VALBONA GJERGJI,NENDIM 1241 D 22/2/11
ASHR Tirane (3535) ADMIR BEQIRI Tirane 50,000 2013-09-09 2013-10-17 25110130022013 602,ASHR,VENDIM GJYQI VALBONA GJERGJI MAJ,QERSHOR,KORRIK,GUSHT,SHTATOR 2013,URDHER 1423/1 D 10/7/13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >