Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADIF MEMAJ All 2,541,933.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Sevaster (3737) ADIF MEMAJ Vlore 201,399 2012-03-19 2012-04-09 32 2845001 2012 PASTRIM MBETJE URBANE K.SEVASTER 2845001
Komuna Sevaster (3737) ADIF MEMAJ Vlore 396,365 2012-03-27 2012-04-11 34/1 2845001 2012 HIDROIZOLIM E SUVATIM I QENDRES SHENDETESORE SEVASTER K.SECASTER 2845001
Komuna Sevaster (3737) ADIF MEMAJ Vlore 399,839 2012-04-12 2012-04-19 43 2845001 2012 SISTEMIM I PERROIT LAGJA DAUTAJ FSHATI DUSHKARAK K.SEVASTER 2845001
Komuna Sevaster (3737) ADIF MEMAJ Vlore 399,510 2012-07-25 2012-08-02 87 2845001 2012 PASTRIM KANALI KULLUES I FUSHES K.SEVASTER 2845001
Komuna Sevaster (3737) ADIF MEMAJ Vlore 399,520 2012-07-25 2012-08-02 88 2845001 2012 HEDHJE RERE BITUMINOZE RR.PLOCE K.SEVASTER 2845001
Komuna Sevaster (3737) ADIF MEMAJ Vlore 215,300 2013-10-14 2013-10-24 102 2845001 2013 RIPARIM I CEZMES SHKOZE K.SEVASTER 2845001
Komuna Sevaster (3737) ADIF MEMAJ Vlore 320,000 2013-11-21 2013-11-22 124 2845001 2013 RIK.I RRUGES MARICAJ K.SEVASTER 2845001
Komuna Sevaster (3737) ADIF MEMAJ Vlore 210,000 2013-12-09 2013-12-10 126 2845001 2013 SITUACION PUNIMESH NDERTIM MUR GURI PRITES NE ZALL K.SEVASTER 2845001
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >