Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2F&AUTOPARTS All 5,146,305.00 21 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra e pritjes se te huajve e Kufi-Migracionit (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 20,322 2012-02-15 2012-02-21 1910161112012 1016111 QENDRA MBYLLUR PER TE HUAJT 0707 LIK FAT SHKURT 2012
Komuna Xhafzotaj (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 250,020 2012-04-04 2012-04-12 5723660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ BLERJE PJESE KEMBIMI
Komuna Rashbull (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 477,720 2012-04-12 2012-04-20 12223650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK PJESE KEMBIMI FAT 01840028 13.02.2012
Qendra e pritjes se te huajve e Kufi-Migracionit (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 25,470 2012-04-06 2012-04-13 3010161112012 1016111 QENDRA MBYLLUR PER TE HUAJT 0707 LIK FAT MARS 2012
Komuna Rashbull (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 478,454 2012-04-12 2012-04-19 12323650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK PJESE KEMBIMI FAT 01840058 29.02.2012
Komuna Rashbull (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 450,480 2012-05-18 2012-05-28 20423650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK PJ.KEMBIMI
Komuna Rashbull (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 462,852 2012-08-13 2012-08-17 36023650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK PJESE KEMBIMI
Komuna Rashbull (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 229,176 2012-09-24 2012-09-25 42023650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK PJESE KEMBIMI
Komuna Rashbull (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 390,000 2012-09-24 2012-09-25 41923650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK GOMA
Komuna Xhafzotaj (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 205,440 2012-10-08 2012-10-15 23423660012012 2366001 KOM XHAFZOTAJ BLERJE PJESE KEMBIMI
Qendra e pritjes se te huajve e Kufi-Migracionit (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 70,662 2012-10-10 2012-10-16 9510161112012 1016111 QENDRA MBYLLUR PER TE HUAJT 0707 FAT 428 DT 26.9.2012
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 450,456 2012-11-30 2012-12-17 50510111502012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ BL. PJESE KEMBIMI
Komuna Rashbull (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 394,200 2012-12-11 2012-12-27 51223650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK FAT 05499414 01.12.2012
Drejtoria e Pyjeve Durres (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 49,954 2012-04-20 2012-04-25 4310260072012 TDO 0707 DREJT.E PYJEVE 1026007 LIK FAT 223 17.04.2012
Komuna Xhafzotaj (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 217,500 2013-02-14 2013-02-18 2823660012013 2366001 KOM XHAFZOTAJ BLERJE PJESE KEMBIMI
Komuna Rashbull (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 450,499 2013-04-24 2013-04-25 10823650012013 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK PJESE KEMBIMI FAT 01840243 17.07.2012
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 460,000 2013-05-07 2013-05-14 17810111502013 TDO 0707/UNIV. "A.MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ PJESE KEMBIMI
Departamenti i Kufirit dhe Migracionit (3535) 2F&AUTOPARTS Tirane 9,500 2013-06-06 2013-06-14 5110160992013 Ap.Dep.Kufirit Migracionit riparim skaner up 18 23.05.2013 pv 2.06.2013 fat 160 3.6.2013
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 37,100 2013-07-08 2013-09-23 11321070082013 2107008 QEA RIPARIM MAKINE
Gjykata e Apelit Durres (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 9,500 2013-12-04 2013-12-04 188.10290032013 TDO0707/GJYKATA APELIT KOD 1029003/RIP. .
Gjykata e Apelit Durres (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 7,000 2013-12-10 2013-12-10 190.10290032013 TDO0707/GJYKATA APELIT KOD 1029003/BL
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >