Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADIDAS - ONE All 32,072,500.00 35 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Kastriot (0606) ADIDAS - ONE Diber 477,986 2012-06-22 2012-07-13 10323470012012 KOMUNA KASTRIOT DIBER lik. fat. nr. 45 dt. 6.06.2012
Komuna Kastriot (0606) ADIDAS - ONE Diber 476,995 2012-03-19 2012-04-09 3423470012012 KOMUNA KASTRIOT DIBER lik. fat. nr. 40 dt. 6.12.2011
Komuna Kastriot (0606) ADIDAS - ONE Diber 878,218 2012-07-25 2012-08-02 12623470012012 KOMUNA KASTRIOT DIBER emergjenca civile hapje rrugesh nga debora fat nr 47 date 03.07.12
Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) ADIDAS - ONE Diber 344,000 2012-07-25 2012-08-02 9410130042012 SHERBIMI PARESOR lik fature per riparimenr 49 dhe 50 dt 24.07.12
Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) ADIDAS - ONE Diber 384,000 2012-09-10 2012-09-13 11410130042012 SHERBIMI PARESOR lik. fat. nr. 51 dt. 5.9.12
Komuna Kastriot (0606) ADIDAS - ONE Diber 477,205 2012-11-26 2012-12-17 219/23470012012 KOMUNA KASTRIOT DIBER lik. kont. nr. 691 fat. nr. 54 dt. 20.11.2012
Komuna Kastriot (0606) ADIDAS - ONE Diber 7,599,628 2012-11-23 2012-12-17 22123470012012 KOMUNA KASTRIOT DIBER lik. fat. nr. 55 kont. nr. 689
Dega e Kujdesit Paresor Diber (0606) ADIDAS - ONE Diber 158,000 2013-02-20 2013-02-21 2510130042013 1013004 SHERBIMI PARSOR lik. fat. dt. 17.01.2013
Komuna Kastriot (0606) ADIDAS - ONE Diber 207,763 2013-04-15 2013-04-16 5523470012013 KOMUNA KASTRIOT LIK FATURE NR 59 DATE 4.04.2013
Komuna Kastriot (0606) ADIDAS - ONE Diber 191,442 2013-04-15 2013-04-16 56234700012013 KOMUNA KASTRIOT FAT NR 60 DT 10.04.2013 SITUACION PERFUNDIMTAR PUNIMESH
Komuna Kastriot (0606) ADIDAS - ONE Diber 231,608 2013-04-22 2013-04-23 653470012013 KOMUNA KASTRIOT lik. fat. nr. 57 dt. 02.12.2012
Komuna Kastriot (0606) ADIDAS - ONE Diber 9,856,942 2013-05-22 2013-06-06 8623470012013 KOMUNA KASTRIOT lik. sit. nr. 2 kont. nr. 689 dt. 22.11.2012
Komuna Fushe Murre (0606) ADIDAS - ONE Diber 1,096,815 2013-05-27 2013-06-12 8223500012013 K.MUHURR 2013 riparim rruge muhurr- hurdhe muhurr fat nr 62 date 20.05.13 kontrat nr 407 date 22.05.13
Komuna Kastriot (0606) ADIDAS - ONE Diber 4,099,912 2013-07-10 2013-09-24 12623470012013 KOMUNA KASTRIOT lik. fat. nr. 63 sit. nr. 3 kont. nr. 2 dt. 17.09.2012
Komuna Kastriot (0606) ADIDAS - ONE Diber 458,940 2013-09-24 2013-10-24 17123470012013 KOM. KASTRIOT lik. fat. nr. 65 u/prok. nr. 9 dt. 12.04.2013
Komuna Qender (0606) ADIDAS - ONE Diber 2,336,544 2013-09-19 2013-11-08 14323450012013 KOMUNA TOMIN ndertim depo ujesjellesi fat nr 64 date 06.09.13 kont. nr.461 date 12.08.13
Akademia e Arteve (3535) ADIDAS - ONE Tirane 32,400 2013-11-13 2013-11-15 22510110472013 Universit. Arteve bl xham silikon up 34 dt 10.10.13 vl perf 28.10.13 ft 66 dt 28.10.13 s 87483638 fh 16 dt 28.10.13
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ADIDAS - ONE Tirane 30,720 2013-11-13 2013-11-15 51210730012013 KQZ - Bl llampa up 83 dt 28.10.2013 ftese of 28.10.2013 vleres perf 31.10.2013 fat 69 dt 01.11.2013 fh 62 dt 01.11.2013
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ADIDAS - ONE Kruje 47,520 2013-11-18 2013-11-19 26610051122013 SA LIK FAT NR 67 DT 28.10.2013 NGA QTTB F KRUJE
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Lushnje (0922) ADIDAS - ONE Lushnje 124,440 2013-12-03 2013-12-04 12610051142013 qttb lik fature materiale
Qendra kombetare e akreditimit dhe kontrollit te cilesise te institucioneve shendetsore (3535) ADIDAS - ONE Tirane 96,000 2013-12-04 2013-12-05 16510130632013 602,QKSCAISH MAT PASTRIMI,UP 234 D 11/11/13,FT OF 11/11/13,FAT 74 D 19/11/13 S 8748346,FH 4 D 19/11/13
Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) ADIDAS - ONE Durres 173,400 2013-12-05 2013-12-06 19310050072013 TDO 0707 DR.BUJQESISE DHE USHQIMIT 1005007 LIK KANCELARI
Bordi i KullimitDurres (0707) ADIDAS - ONE Durres 114,045 2013-12-06 2013-12-06 22810050682013 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE MATERIALE ZYRE DHE TE PERGJITHSHME
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) ADIDAS - ONE Tirane 18,000 2013-12-06 2013-12-09 35610111402013 Fak Shk Natyres bl plasmas proj AKTI pl fin kontr fin 213/1 dt 3.6.13 up 81 dt 23.10.13 ftes 29.10.13 fh 45 dt 4.11.13 ft 70 dt 4.11.13
Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) ADIDAS - ONE Tirane 33,600 2013-12-12 2013-12-16 42210930052013 602sherbimi gjeologjik materiale higjeno sanitare ft 8 seri 11910108 dt 6.12.12 up 42 dt 2.12.13 njoft fituesi 5.12.13 ftese per oferte 3.12.13 fh 32,33 dt 6.12.13 urdh pagese 1620 dt 9.12.13
Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Tirane ADIDAS - ONE Tirane 243,000 2013-12-18 2013-12-19 1010290482013 602-Gjyk.Adm.Shka.Pare.Tira materiale pastrimi,up nr 2 dt 25.11.2013,ftese per oferte dt 09.12.2013,fat nr 16 dt 17.12.2013,seri 119101116,fh nr 9 dt 17.12.2013
Gjykata e rrethit Diber (0606) ADIDAS - ONE Diber 9,500 2013-12-18 2013-12-19 16410290142013 GJYKATA DIBER lik. fat. nr. 11 dt. 10.12.2013
Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ADIDAS - ONE Durres 133,200 2013-12-18 2013-12-19 17310160862013 1016086 SHT PUSH MIN BRENDSHME BLERJE MATERIALE HIDRAULIKE
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ADIDAS - ONE Tirane 132,000 2013-12-19 2013-12-19 59010140012013 MINISTRIA E DREJTESISE materiale pastrimi,up nr 758/2 dt 05.12.2013,ftese per oferte dt 05.12.2013,vleresimi perfund dt 11.12.2013,fat nr 14 dt 13.12.2013,seri 11910114,fh nr 56 dt 13.12.2013
Gjykata e rrethit Diber (0606) ADIDAS - ONE Diber 45,600 2013-12-20 2013-12-23 16510290142013 GJYKATA DIBER lik. fat. nr. 10 dt. 10.12.2013 dt. 28.12.2012
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) ADIDAS - ONE Vlore 96,000 2013-12-23 2013-12-23 1961005113 2013 1005113 Q T T B BLERJE KANCELERI
Bordi i KullimitDurres (0707) ADIDAS - ONE Durres 376,877 2013-12-12 2013-12-18 24310050682013 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE materiale pastrimi ndricimi
Materniteti Tirane (3535) ADIDAS - ONE Tirane 340,200 2013-12-16 2013-12-18 40010130502013 602,SUOGJM. GERALDINE,BL MAT ,UP 103 D 19/11/13,FT OF 19/11/13,FAT 9 D 10/12/13 S 11910109,FH 29 D 10/12/13
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave Sociale (3535) ADIDAS - ONE Tirane 300,000 2013-12-27 2013-12-30 24510111432013 Fak Shk Sociale sherb transp up 18 dt 11.12.13 ftes 11.12.13 vl perf 27.12.13 njf 27.12.13 ft 23 dt 27.12.13 s 11910123
Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ADIDAS - ONE Durres 450,000 2013-12-30 2013-12-30 19010160862013 1016086 SHT PUSH MIN BRENDSHME BLERJE VAZO DEKORATIVE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >