Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADI KROQI All 1,413,300.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) ADI KROQI Tirane 397,400 2012-04-03 2012-04-12 4410160572012 602-Qend.Komb.Prit.Azilke , sherbime pastrimi,up nr 15 dt 05.03.2012,pv dt 15.03.2012,fat nr 67 dt 29.03.2012,seri 0000091
Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) ADI KROQI Tirane 38,090 2012-09-03 2012-09-04 10210160572012 QENDRA KOMBETRAE PRITESE AZILKEKRUES libra shkollore fat 110 31.08.2012,fh 4 31.08.2012
Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) ADI KROQI Tirane 154,600 2012-12-08 2012-12-18 13610160572012 Q.Komb.Prit.Azilker. riparim paisje fat 127 27.11.2012
Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) ADI KROQI Tirane 44,800 2012-08-20 2012-08-21 8910160572012 QENDRA KOMBETRAE PRITESE AZILKEKRUES riparime fat 87 15.08.2012
Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) ADI KROQI Tirane 398,640 2012-02-13 2012-02-16 1710160572012 602-Qend.Komb.Prit.Azilke mirembajtje,up nr 6 dt 25.01.2012,pv dt 28.01.2012,fat nr 46 dt 08.02.2012,seri 5450152
Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) ADI KROQI Tirane 340,000 2013-02-06 2013-02-07 1110160572013 Qend.Komb.Prit.Azilkerk.blerje gazi up 4 17.01.13 pv 17.01.13 fat 12 21.01.13 fh 1 21.01.13
Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) ADI KROQI Tirane 39,770 2013-10-04 2013-10-24 9710160572013 Qend.Komb.Prit.Azilkerk.blerje libra shkollore up 25 10.09.2013 pv 10.09.2013 fat 186 12.09.2013 fh 3 12.09.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >