Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADERIANA LUZO All 175,520.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Antigone (1111) ADERIANA LUZO Gjirokaster 70,520 2012-06-22 2012-07-13 5524480012012 KOM ANTIGONE GJIROKASTER(2448001) MIREMBAJTJE RRJETI HIDRAULIK UP NR 15 DT 28.5.2012 FAT NR 2.3.4.5.6 DT 5.6.2012 NR SER 5287472-73-74-75
Komuna Antigone (1111) ADERIANA LUZO Gjirokaster 29,000 2012-10-12 2012-10-17 10524480012012 KOM ANTIGONE GJIROKASTER(2448001)MIRMB RRJETI HIDRAULIK UP NR 24 DT 17.9.2012 FAT NR 13 DT 21.9.2012 NR SER 1337 FH 18 DT 21.9.2012
Federata Futbollit (1111) ADERIANA LUZO Gjirokaster 14,000 2013-02-19 2013-02-19 2021150102013 F.FUTBOLLIT2115010, MATERIALE HIDRAULIKE UP NR 25 DT 10/12/2012, FH NR 25 DT10/02/2012, SER 001343
Komuna Antigone (1111) ADERIANA LUZO Gjirokaster 62,000 2013-09-26 2013-10-24 8224480012013 2448001 KOM ANTIGONE GJIROKASTER MIRM RRJETI HIDRAULIK UP NR 7 DT 17.06.2013 FTES OFERT PV VLERESIM PERFUNDIMTAR FAT NR 11 DT 20.09.2013 NR SER 5287486
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >