Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADEM POJANI All 385,000.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prefektura e qarkut Tirane (3535) ADEM POJANI Tirane 25,000 2012-04-03 2012-04-12 4810160722012 602-Prefe.Qar.Tirane materiale,up nr 5 dt 19.03.2012,pv dt 26.03.2012,fat nr 16 dt 28.03.2012,seri 4485474,fh nr 3 dt 28.03.2012
Prefektura e qarkut Tirane (3535) ADEM POJANI Tirane 74,000 2012-06-08 2012-06-19 77101607220121 602-Prefe.Qar.Tirane riparim makina up 11 07.05.2012 pv 08.05.2012 fat 22 10.05.2012
Prefektura e qarkut Tirane (3535) ADEM POJANI Tirane 97,000 2012-11-27 2012-12-17 18710160722012 Prefe.Qar.Tirane pjese kembimi fat 26 15.11.2012 fh 24 15.11.2012
Prefektura e qarkut Tirane (3535) ADEM POJANI Tirane 189,000 2013-03-20 2013-03-21 4310160722013 Prefektura e Qarkut pjese kembimi fat 29 15.01.2013 fh 3 15.01.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >