Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADELINA ZOTO All 118,900.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria Rajonale Kombetare e Kultures Korce (1515) ADELINA ZOTO Korçe 29,900 2012-06-25 2012-07-13 7010120052012 PJESE PER MAKINE FAT 2, DREJTORIA RAJONALE E KULTURES KOMBETARE KORCE
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) ADELINA ZOTO Korçe 11,500 2012-10-08 2012-10-10 17810100552012 PJESE KEMBIMI DREJTORIA TATIMORE RAJONALE KORCE
Prefektura e qarkut Korce (1515) ADELINA ZOTO Korçe 23,200 2012-11-14 2012-12-12 26310160672012 PJESE KEMBIMI FAT.16 PREFEKTURA KORCE
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) ADELINA ZOTO Korçe 20,500 2013-02-19 2013-02-19 3010100552013 PJESE KEMBIMI FAT NR.18 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) ADELINA ZOTO Korçe 33,800 2013-10-23 2013-11-06 17610100552013 DREJTORIA RAJ TATIMORE KORCE LIK FAT NR.27 DT 22.10.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >