Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADEL CO All 23,979,102.00 16 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Qendror INSTAT (3535) ADEL CO Tirane 30,000 2012-12-07 2012-12-18 767 1050001 2012 Instat - pag tvsh urdh 05.12.2012 fat 16 dt 27.11.2012
Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) ADEL CO Tirane 480,000 2013-03-05 2013-03-07 17/10040932013 602 qendra kombetare regjistrimit shtypshkrime up 16 dt 9.1.13 pv 9.1.13 ft 05837444 dt 21.1.13 fh 6 dt 21.1.13
Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) ADEL CO Tirane 480,000 2013-03-05 2013-03-07 1610040932013 602 qendra kombetare regjistrimit nipte up 15 dt 9.1.13 pv 9.1.13 ft 05837443 dt 21.1.13 fh 5 dt 21.1.13
Laboratori i barnave (3535) ADEL CO Tirane 10,475,400 2013-04-03 2013-04-03 4910130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,pulla,up 14 d 26/2/13,nj 14 d 11/3/13,kontr 14 d 11/3/13,fat 51 d 15/3/13 s 05837482
Aparati Ministrise se Punes (3535) ADEL CO Tirane 475,740 2013-06-06 2013-06-14 35510250012013 1025001 MIN PUNES KANCELARI UR PR. NR 1082 DT 17.5.2013 PV. 18.5.2013 SVLERESIM PERFUNDIMTAR FAT NR 114 SER. 07842645 DT 20.5.2013 FH NR 11 DT 22.5.2013
Enti i Turizmit (3535) ADEL CO Tirane 1,293,120 2013-06-18 2013-07-31 7010120592013 1012059, AGJ KOMB TURIZMIT pagese prodhim promoc, up 44 dt 02.04.12, urdher 46 dt 08.04.13, pv 20/8 dt 09.04.13, relacion 20/7 kontr 155/2 dt 14.05.13, njof fituesi 155/1 dt 07.05.13, ft 07842653 dt 23.05.13, fh 25 dt 13.06.13, pv kolaud155
Enti i Turizmit (3535) ADEL CO Tirane 2,625,480 2013-07-08 2013-09-23 7910120592013 1012059, AGJ KOMB TURIZMIT pagese prodhim promoc, up 44 dt 02.04.12, urdher 46 dt 08.04.13, pv 20/8 dt 09.04.13, relacion 20/7 kontr 155/2 dt 14.05.13, njof fituesi 155/1 dt 07.05.13, ft 07842653 dt 23.05.13, fh 30 dt 1.07.13, pv 155/6
Universiteti Korce (1515) ADEL CO Korçe 55,200 2013-07-10 2013-09-25 30510110462013 LIBRA DHE PUBLIKIME FAT NR 85 DT 02.05.13.. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Qendra Ekonomike Kultures (3333) ADEL CO Shkoder 54,600 2013-07-11 2013-09-26 13721410132013 DEGA EKONOMIKE KULTURES SHKODER,FAT 7842650 DDT 29.05.2013
ASHR Tirane (3535) ADEL CO Tirane 134,400 2013-09-09 2013-10-17 27910130022013 602,ASHR,FLETPALOSJE,UP 41 D 22/7/13,FT OFERT 41/1 D 22/7/13,FAT 182 D 7/8/13 S 10002762,FH 40 D 7/8/13
Aparati Qendror INSTAT (3535) ADEL CO Tirane 58,710 2013-09-23 2013-10-23 58310500012013 Instat - Pyetesor sekt privat dhe publik up 28 dt 01.08.2013 ftese oferte 05.08.2013 fat 193 dt 15.08.2013 fh 14 dt 05.09.2013
Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) ADEL CO Tirane 479,952 2013-10-03 2013-10-24 10110140452013 QENDRA PUBLIKIMEVE ZYRTARE shtypja e vjetarit statistikor up nr 17 dt 16/4/2013 fit 30/5/2013 fat dt 4/6/2013 fh dt 4/6/2013
Inspektoriati Kombetar i Arsimit Parauniversitar (3535) ADEL CO Tirane 72,000 2013-11-25 2013-11-26 14110111582013 ikap sherbime printimi up.17.30.9.2013,ft280,nr 11810810,23.10.2013,fh12,23.10.2013
Qendra Ekonomike Kultures (3333) ADEL CO Shkoder 88,500 2013-12-24 2013-12-26 23821410012013 DEGA EKONOMIKE LIKUJ NR 1181084 17.12.2013
Laboratori i barnave (3535) ADEL CO Tirane 3,588,000 2013-12-27 2013-12-30 22010130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,pulla,kontr 18/27 d 24/12/13,up 18 d 5/9/13,njf 18/23 d 23/12/13,fat 362 d 24/12/13 s 11810892
Laboratori i barnave (3535) ADEL CO Tirane 3,588,000 2013-12-16 2013-12-17 20910130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,pulla,up 20/06 d 6/12/13,kontr 3744/2 d 10/12/13,fat 351 d 11/12/13 s 11810881,vkm 730 d 28/8/13,fh 25 d 11/12/13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >