Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADANET All 1,691,355.00 43 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 118,800 2012-02-17 2012-02-21 24101305120123 1013051 602 SUSM SH NDROQI lidhje interneti up1 dt 3.01.11 kontr 3.01.2011 ft 17 dt 1.07.11 ser 86856317 ft 181 dt 1.12.11 ser 88598481
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-03-13 2012-03-30 6010130512012 1013051 602 SUSM SH NDROQI internet up 3 dt 3.01.12 kont 3.01.12ft 273 dt 28.02.12 ser 00660328
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) ADANET Tirane 23,000 2012-04-04 2012-04-12 921011612012 Agj.Konsumatorit lik sherb interneti urdh prok nr 3 dt 15.02.2012 p[roc verb dt 17.02.2012 fat 306 dt 19.03.2012 seri023554411
Laboratori i barnave (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-04-10 2012-04-16 5110130562012 602 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE internet up 11 dt 28.02.12 pv3.4 dt 01.03.12 ft 315 dt 29.03.12 ser 02354420
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-04-17 2012-04-24 10510130512012 1013051 602 SUSM SH NDROQI sherb interneti procedure ne vazhd 3.01.12 ft 316 dt 29.03.12 ser 02354421
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-05-08 2012-05-11 12010130512012 1013051 602 SUSM SH NDROQI internet kont vazhd 03.01.12 ft 353 dt 30.04.12 ser 00660358
Laboratori i barnave (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-05-11 2012-05-16 6510130562012 602QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE sherb interneti kont sherb vazhd 01.03.12 ft 352 dt 30.04.12 ser 00660357
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) ADANET Tirane 18,000 2012-05-17 2012-05-22 291011612012 Agj.Konsumatorit lik sherb interneti fat 349 dt 17.04.2012 seri 00660354
PIU Rehabilitimit te Sisitemit Shendetesor (3535) ADANET Tirane 50,000 2012-05-30 2012-06-08 1610139022012 1013902 231 Njesia Zbatimit projekteve shendetesise SHERB INTERNETI KONT VAZHD 01.01.12 ft 248 dt 01.02.12 er 00660298,ft 275 dt 02.04.12 ser 00660330
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-06-11 2012-06-22 15210130512012 602 SUSM SH NDROQI internet,up 3 d 3/1/12,kontr vazh 3/1/12,fat 388 d 28/5/12 s 00660393
Laboratori i barnave (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-06-14 2012-06-26 9010130562012 602 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE SHERBIM INTERNETI,KONTR VAZH 592/1 D 1/3/12,FAT 387 S 00660392 D 28/5/12
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) ADANET Tirane 36,000 2012-07-25 2012-08-02 5921011612012 Agj.Konsumatorit lik internet nr fat 429 , 459 dt 29.06.2012,dt 23.07.2012 seri 02354334,02354364
Laboratori i barnave (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-08-14 2012-08-17 12010130562012 602 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE SHERB INTERNETI,UP 11 D 28/2/12,KONTR 592/1 D 1/3/12,FAT 460 D 30/7/12 S 02354365
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-08-28 2012-08-30 22610130512012 602 SUSM SH NDROQI lidhje interneti up3 dt 03.01.12 kont vazhd03.01.12 ft 461 dt 30.07.12 ser 02354366
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) ADANET Tirane 18,000 2012-09-07 2012-09-12 7521011612012 Agj.Konsumatorit lik internet nr fat 494 dt 20.08.2012, seri 02354399
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-09-07 2012-09-12 24810130512012 602 SUSM SH NDROQI INTERNET,UP 3 D 3/1/12,KONTR 3/1/12,FAT 496 D 30/8/12 S 00660401
Laboratori i barnave (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-09-18 2012-09-24 12810130562012 602 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE INTERNET,UP 11 D 28/2/12,KONTR VAZH 592/1 D 1/3/12,FAT 495/3 D 31/8/12 S 02354400
Laboratori i barnave (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-10-11 2012-10-16 15010130562012 602 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE INTERNET UP 11 DT 28.02.2012 PV 3+4 D 1.03.2012 PV 592/1 DT 1.03.2012 FT 531 DT 28.09.2012 S 00660436
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-10-15 2012-10-17 28110130512012 602 SUSM SH NDROQI INTERNET,UP 3 D 3/1/12,KONTR VAZH 3/1/12,FAT 532 D 28/9/12 S 00660437
Laboratori i barnave (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-11-23 2012-12-17 17710130562012 602 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT,INTERNET,UP 11 D 28/2/12,FAT 569 D 31/10/12
PIU Rehabilitimit te Sisitemit Shendetesor (3535) ADANET Tirane 70,000 2012-11-23 2012-12-17 5210139022012 231 Njesia Zbatimit projekteve shendetesise internet,fat 576 d 1/11/12 s 300660481,fat 605 d 15/11/12 s 04850610
Laboratori i barnave (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-12-09 2012-12-20 18310130562012 602 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE INTERNET,UP 11 D 28/2/12,PV 28/2/12,KONTR 592 D 1/3/12,FAT 608 D 30/11/12 S 04850613
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-12-08 2012-12-20 36510130512012 602 SUSM SH NDROQI internet,up 3 d 3/1/12,kontr vazh 3/1/12,fat 613 d 1/12/12 s 04850618
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2012-11-09 2012-12-03 30110130512012 602 SUSM SH NDROQI INTERNET,KONTR VAZH 3/1/12,FAT 570 D 31/10/12 S 00660475
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) ADANET Tirane 18,000 2012-06-04 2012-06-11 391011612012 Agj.Konsumatorit lik sherb interneti fat 385 dt 21.05.2012 seri 00660390
Laboratori i barnave (3535) ADANET Tirane 39,600 2013-01-22 2013-01-23 710130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,internet,up 11 d 28/2/12,pv 1/3/12,fat 647 d 24/12/12 s 04850502,fh 592/1 d 1/3/12
Laboratori i barnave (3535) ADANET Tirane 79,200 2013-03-13 2013-03-18 4010130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,SHERBIM INTERNETI,UP 2 D 3/1/13,KONTR SHTES 3/1/13,FAT 04850540,04850576 D 12/3/12
ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) ADANET Tirane 16,355 2013-04-25 2013-04-25 6810061182013 602 Zyra Qend.Aluiznit INTERNET UP.2 DT.26.02.13 PV DT.04.03.13 KONTRATE 721/5 DT.06.03.13 FAT.752 DT.12.03.13
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2013-05-15 2013-05-16 13310130512013 602,SUSM "SH NDROQI" INTERNET,UP 8 D 16/1/13,PV 16/1/13,FAT 759 D 25/3/13 S 02495464
ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) ADANET Tirane 39,000 2013-06-06 2013-06-14 8510061182013 602 Zyra Qend.Aluiznit INTERNET KONTRATE 721/5 DT.06.03.13 FAT.830 DT.20.05.13 FAT.831 DT.28.05.13
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2013-06-20 2013-08-05 16810130512013 602,SUSM "SH NDROQI" ,internet,up 8 d 16/1/13,pv 16/1/13,kontr 16/1/13,fat 795 d 24/4/13 s 09003803
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2013-07-11 2013-09-26 19610130512013 602,SUSM "SH NDROQI" INTERNET,FAT 09003840 D 28/5/13
ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) ADANET Tirane 18,500 2013-08-06 2013-10-17 11310061182013 602 Zyra Qend.Aluiznit INTERNET KONTRATE 721/5 DT.06.03.13 FAT.865 dt.30.06.13 seri 09003873
ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) ADANET Tirane 19,500 2013-08-16 2013-10-17 11610061182013 602 Zyra Qend.Aluiznit INTERNET KONTRATE 721/5 DT.06.03.13 FAT.881 dt.31.07.13 seri 09003899
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2013-08-12 2013-10-17 23110130512013 602,SUSM "SH NDROQI",internet,kontr vazh 16/1/13,fat 863 d 24/6/13 s 09003871
ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) ADANET Tirane 20,500 2013-09-23 2013-10-23 12510061182013 602 Zyra Qend.Aluiznit INTERNET FAT.920 dt.31.08.13 seria 10111628 dif fat.865 dt.30.06.13 seria 9003873
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2013-10-09 2013-10-24 28310130512013 602,SUSM "SH NDROQI",internet,kontr vazh 16/1/13,fat 918 d 26/8/13 s 10111626
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2013-09-13 2013-10-21 25910130512013 602,SUSM "SH NDROQI" ,INTERNET,UP 8 D 16/1/13,PV 16/1/13,FAT 888 D 29/7/13 S 09003896
ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) ADANET Tirane 19,500 2013-10-24 2013-11-11 14310061182013 602 Zyra Qend.Aluiznit INTERNET KONTRATE 721/5 DT.06.03.13 FAT.951 dt.30.09.13 nr.serise 10111659
Sanatoriumi Tirane (3535) ADANET Tirane 39,600 2013-11-11 2013-11-15 30310130512013 602,SUSM "SH NDROQI"internet, kontr vazh 16/1/13,fat 949 d 24/9/13 s 10111657