Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADA PARROJ All 797,033.00 19 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 19,900 2012-03-13 2012-03-30 2710061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURRES/KOD 1006100/ SA LIG BLER MATER URDH PROK NR 8 DT 10.3.2012 PROC VERB 8 DT 10.3.2012 T.TH NR 32 NR SERIS 00563
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 13,300 2012-04-13 2012-04-23 3810061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURRES/KOD 1006100/ SA LIG SHP MATERIALE URDH PROK NR 14 DT 10.04.2012 PROC VERB NR 14DT 10.4.2012 NR SERIS 00564
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 6,000 2012-05-09 2012-05-15 4810061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURRES/KOD 1006100/ SA LIG BLER MATER URDH PROK NR 16 DT 9.5.2012 PROC VERB 9 DT 9.5.2012 T.TH NR 39 NR SERIS 00566
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 23,000 2012-08-13 2012-08-17 8310061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURRES/KOD 1006100/ SA LIG BLER MATER URDH PROK NR 21 DT 9.8.2012 PROC VERB 21 DT 9.8.2012 T.TH NR 54 NR SERIS 00571
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 150,000 2012-09-05 2012-09-11 8910061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURRES/KOD 1006100/ MATERJALE KANCELARIE
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 10,500 2012-09-20 2012-09-24 9510061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURREA SA LIGUJDOJM BLERJE MATERIALE URDH PROK NR 24 PRO VER 24 NR SERIS 00572 DT 10.09.2012
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 34,300 2012-10-11 2012-10-16 10010061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURRES/KOD 1006100/ SA LIG BLER KANCELARI URDH PROK NR 25 DT 10.10.2012 PROC VERB 25 DT 10.10.2012 T.TH NR 72 NR SERIS 00595
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 9,133 2012-11-01 2012-11-13 11110061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURREA SA LIGUJDOJM PAGAT TETOT 2012 SIPAS BORDEROS
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 68,050 2012-11-12 2012-12-04 11910061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURRES/KOD 1006100/ SA LIG BLER MATER URDH PROK NR 28 DT 9.11.2012 PROC VERB 28 DT 9.11.2012 T.TH NR 90 NR SERIS 005884
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 68,050 2012-11-12 2012-12-07 11910061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURRES/KOD 1006100/ SA LIG BLER MATER URDH PROK NR 28 DT 9.11.2012 PROC VERB 28 DT 9.11.2012 T.TH NR 90 NR SERIS 005884
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 27,150 2012-11-20 2012-12-13 12310061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURRES/KOD 1006100/ SA LIG BLERJE MATERIALE NR SERIS 00575
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 4,340 2012-12-10 2012-12-24 13610061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURRES/KOD 1006100/ SA LIG BLER MATER FLET HYRJA NR 31 DT5/12.2012
Federata Shqipetare e Notit (3535) ADA PARROJ Tirane 11,000 2012-04-20 2012-04-25 1110120292012 602 FED NOTIT LIK RINOVIM WBSITE UR. PR. NR. 2 DT. 5.3.2012 PV. 6.3.2012 PV. 6.3.2012 FAT. NR. 115 DT 7.3.2012 SER. 005846
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 8,100 2012-02-10 2012-02-16 1010061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURRES/KOD 1006100/ SA LIG KANCELARI URDH PRO NR 3 DT 10/2/2012PRO VERB NR 3 DT 10/2/2012 T TH NR 11 F HYRJA NR 3
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 6,700 2013-02-18 2013-02-19 2110061002013 TDO 0707 DURRES /1006100/ INSPEKTORIATI HEKURUDHOR BLERJE MATERIALE NR SERIS 00578 PRO VER NR 5 DT 22.01.2013
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 103,100 2013-02-18 2013-02-19 1210061002013 1006100 INSPEKTORIATI HEKURUDHOR BLERJE MATERIALE
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 59,420 2013-05-20 2013-05-23 5710061002013 TDO 1006100 INSPEKTORIATI HEKURUDHOR SA LIGUJDOJ BLERJE MATERIALE ZYRE NE BAZE TE KONTRATES NR 147 DT 22.01.2013 URDH PROK NR 10 DT 15.05.2013
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 167,000 2013-09-11 2013-10-17 9410061002013 1006100 INSPEKTORIATI HEKURUDHOR BLERJE MATERIALE
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ADA PARROJ Durres 7,990 2013-11-25 2013-11-26 118.10061002013 TDO 1006100 INSPEKTORIATI HEKURUDHOR /KOD 1006100/ BLERJE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >