Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AD-AUDITING SH P K All 384,000.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) AD-AUDITING SH P K Tirane 72,000 2012-03-23 2012-04-10 7010180012012 1018001 1018001ap.shish.shp.gjyqesore vendim 1511akti 18.10.2011,f06,13.02.2012,s0115302
Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) AD-AUDITING SH P K Durres 50,000 2012-04-26 2012-04-27 4710050072012 TDO 0707 DREJT.BUJQESISE DHE USHQIMIT 1005007 LIK SHP.GJYQESOR FAT 85105984 18.11.2011, V.GJ.6702 22.11.20112011
Garda e Republike Tirane (3535) AD-AUDITING SH P K Tirane 30,000 2012-06-08 2012-06-20 20510160042012 602-Garda Republikes shp gjyqesore urdher 1256 06.06.2012
Drejtoria e Pergjithshme e Permbarimit (3535) AD-AUDITING SH P K Tirane 72,000 2012-06-08 2012-06-20 9210140472012 602- Drejt.Permbarimit pages eksperti autorizim tit nr 1844 dt 22/11/2010 fat nr 39 dt 4/6/2012
Mini Bashkia 10 (3535) AD-AUDITING SH P K Tirane 60,000 2012-09-20 2012-09-24 14321011352012 602 Njesia bashkiake 10- shpenz.gjyqesor ,up.nr.9 dt.04.09.2012 fat.55 dt.14.09.2012 pv. dt.14.09.2012 shpenz. akt. ekspertimi proces gjyqesor
Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) AD-AUDITING SH P K Tirane 40,000 2013-05-20 2013-05-23 650051172013 AZHBR shp eksperti urdher 43 24.04.2013 fat 01515383 18.03.2013 akt ekspertimi 18.03.2013
Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane (3535) AD-AUDITING SH P K Tirane 60,000 2013-06-04 2013-06-14 8810100402013 602 Drejt rajonale tat .pag eksperti shkresa dt 8.5.2013, ft seri 08966002 dt 9.4.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >