Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AD - VIZION All 4,786,262.00 11 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Njesia e Zbatimit te Projektit "Banesa me qellim social" Korce (1515) (0000) AD - VIZION Korçe 114,667 2012-04-05 2012-04-12 3210069242012 TVSH FAT.37,41 P.I.U KORCE
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) AD - VIZION Tirane 479,000 2012-05-16 2012-05-21 6510870042012 230 DSIK SHPENZ STUDIM PROJEKTIM UP 12 DT 20.01.2012 PV 3+4 DT 13.02.2012 FAT 40495050 DT 2.04.2012
Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AD - VIZION Tirane 228,003 2012-05-18 2012-05-28 12210560012012 231-F.ZH.SH T.V.SH + kosto kv 5.1.2010 f 2.5.2012 s 2621951
Njesia e Zbatimit te Projektit Bashkia Tirane (3535) AD - VIZION Tirane 1,158,824 2012-08-02 2012-08-08 321011572012 231-PIU NDERTIM REHABILIT SHKIOLLA KOSTO LOKALE KONT 10.02.09 URDHER FAT 404954040 DT 19.04.2011 KONSULNETE
Bashkia Kamez (3535) AD - VIZION Tirane 260,771 2012-12-07 2012-12-18 585 2166001 2012 bashkia Kamez - mbikqyres rruga monark vend 51 dt 28.10.2010 kontr 51/1 dt 28.10.2010 sit 04.02.2011 fat 8 dt 07.12.2012 urmd 387 dt 07.12.2012
Njesia e Zbatimit te Projektit Bashkia Tirane (3535) AD - VIZION Tirane 1,324,895 2012-12-06 2012-12-17 7921011572012 -P I U Bashkise kosto lokae pagese konsulenti vazhd kontr 10.02.2009 fat 02621954 dt 14.09.2012
Njesia e Zbatimit te Projektit "Banesa me qellim social" Tirane (3535) (0000) AD - VIZION Tirane 264,979 2012-12-08 2012-12-19 810069262012 231 PIU,NDERTIM BANESA,KONTR VAZH. DT.10.02.2009 fat.02621954 dt.14.09.12
Komuna Kashar (3535) AD - VIZION Tirane 80,265 2012-12-09 2012-12-20 42528090012012 231-KOM KASHAR KOLAUDIM PERROI LIMUTH VENDIM 15.08.11 KONT 15.08.11 FAT 6 DT 15.10.12 SR 02621956 PV KOLAUDM 03.09.11
Komuna Kashar (3535) AD - VIZION Tirane 99,858 2012-12-09 2012-12-20 42828090012012 231-KOM KASHAR KOLAUDIM VENDIM 07.07.11 KONT 07.07.11 FAT 07.12.12 SR 02621957
Komuna Klos (0625) AD - VIZION Mat 600,000 2013-11-19 2013-11-21 24326540012013 Bashk. Klos (2654001) Lik. Superv. per objektin Ndertim Ujesj. i ri i Qytetit Klos.Fat.Nr.13 Dt.02.05.2013.
Komuna Klos (0625) AD - VIZION Mat 175,000 2013-12-18 2013-12-23 28026540012013 Bashk. Klos (2654001) Lik. Superv. punime te objektit "Nd. ujesj. i qytetit Klos".Fat.Nr.14 Dt.03.11.2013.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >