Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AD - STAR All 31,244,818.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Parqet Kombetare Apolloni (0909) AD - STAR Fier 318,178 2012-09-27 2012-10-04 3210120642012 LIKUJDIM NGA PARKU APOLLONI
Parqet Kombetare Apolloni (0909) AD - STAR Fier 325,084 2012-12-04 2012-12-17 3510120642012 LIKUJDIM NGA PARKU APOLLONI
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) AD - STAR Tirane 8,926,620 2013-05-24 2013-06-12 16410111532012 231q.albanologjike rikonstruksion godine sit.1,16.5.2013,fat156,16.5.2013,s86484859kon17.1.2013,urdh271,23.5.2013,nj.app7janar 2013
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) AD - STAR Tirane 20,082,612 2013-06-14 2013-06-21 19410111532012 231q.albanologjike rikonstruksion godine sit.1,16.5.2013,fat157,13.6.2013,s86484859kon17.1.2013,urdh271,23.5.2013,nj.app7janar 2013
Zyra e administrimit dhe kordinimit Butrint (3731) AD - STAR Sarande 467,280 2013-06-25 2013-09-11 5810120172013 lik nga z butrint
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) AD - STAR Tirane 1,125,044 2013-12-19 2013-12-19 39410111532013 231 q.albanologjike RIKONSTRUKSION kon17.1.2013,vazhdim urdh 271,23.5.2013,sit3,9.12.2013,fat192,9.12.2013,s86484893
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >