Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AD & IS All 744,895.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Bulqize (0603) AD & IS Bulqize 48,800 2012-05-28 2012-06-08 11321030012012 Bashkia Bulqize (2103001) likujdim FURNITORIN : AD & IS.
Bordi i KullimitDurres (0707) AD & IS Durres 251,668 2012-09-13 2012-09-14 16410050682012 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE SUPERVIZOR K UJRAVE SHKALLE TARIN K.U I F.KRUJE MAZHE ,MBROJTJE LUMI ZEZ
Bordi i Kullimit Korce (1515) AD & IS Korçe 68,000 2012-10-23 2012-10-26 19510050722012 MBIKQYRJE OBJEKTI SHKARKUESI I REZERVUARIT STROPSKE FAT.24 BORDI I KULLIMIT KORCE
Bordi i Kullimit Vlore (3737) AD & IS Vlore 220,500 2012-10-26 2012-11-02 184 1005080 2012 SUPERVIZION RIK.I REZ.JANJAR B.KULLIMIT 1005080
Bordi i KullimitDurres (0707) AD & IS Durres 90,000 2012-11-06 2012-11-14 20210050682012 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE SUPERVIZION DIGA FUSHEKRUJE (DOLLAKE)
Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) AD & IS Tirane 23,927 2012-12-07 2012-12-17 22510110352012 231 DREJTORIA ARSIMORE E QYTETIT kolaudim cati shk ekonomike up.2,29.05.2012,kon.22.10.2012,pv24.10.2012,pvp24.10.2012
Bordi i Kullimit Vlore (3737) AD & IS Vlore 42,000 2012-12-10 2012-12-27 236 1005080 2012 SUPERVIZ.RIK.I REZ.JANJAR B.KULLIMIT 1005080
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >