Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ACMAR S.C.P.A. DEGA NË SHQIPËRI All 183,071,100.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ACMAR S.C.P.A. DEGA NË SHQIPËRI Tirane 44,382,910 2012-03-02 2012-03-20 15010060542012 231 DPRR rruga bypass plepa rrogozhine loti 10 shkr 1180 01.03.2010 sit shkurt 2011 fat 10 28.02.2011 kont vazhd 4493/6 31.08.2009
Drejtoria e Pergjitheshme e Rrugeve (3535) ACMAR S.C.P.A. DEGA NË SHQIPËRI Tirane 2,288,190 2012-03-02 2012-03-20 13610060542012 231 DPRR rruga bypass plepa rrogozhine loti 10 shkr 1180 01.03.2010 sit shkurt 2011 fat 10 28.02.2011 kont vazhd 4493/6 31.08.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ACMAR S.C.P.A. DEGA NË SHQIPËRI Tirane 34,400,000 2013-02-06 2013-02-07 3510060542013 231-ARSH Ndertim Rruga By Pass Plepa - Kakavije - Rrogozhine - Lot 10 Shkresa Nr. 1180/1 Dt 05.02.2013 Fat Nr. 10 Dt 28.02.2011 Nr Ser.84280966 Kontrata ne Vazdim 4493/6 dt 31.08.2009
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ACMAR S.C.P.A. DEGA NË SHQIPËRI Tirane 102,000,000 2013-04-19 2013-04-22 33410060542013 231-AUTORITET RRUG SHQIPTAR ndertim by pass plepe kavaje rrogozhine shkresa 1705 dt 12.04.13 sit 18 fat 10 dt 28.02.11 sr 84280966 sit 19 fat 17 dt 31.03.11 sr 84280973 kont ne vazhd 4493/6 dt 31.08.09
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >