Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ABISSNET All 11,973,293.00 408 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prokuroria e rrethit Gjirokaster (1111) ABISSNET Gjirokaster 21,840 2012-02-01 2012-02-02 8/1028010/2012 PROKURORIA E RRETHIT GJIROKASTER(1028010)ABONIM VJETOR PER 2012
Bashkia Lushnje (0922) ABISSNET Lushnje 39,480 2012-01-23 2012-02-09 15212900112 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DET.SHERBIM INTERNETI SIPAS FATURES JANAR 2012
Klubi I Futbollit Fier (0909) ABISSNET Fier 11,970 2012-02-15 2012-02-20 4021110132012 SHERBIME INTERNETI SHUMESPORTI FIER 2111013
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) ABISSNET Fier 9,840 2012-02-21 2012-02-22 1721110082012 LIKUJDIM FATURE ND PASTRIMIT FIER 2111008
Komiteti Shteteror i Kulteve (3535) ABISSNET Tirane 54,000 2012-02-27 2012-03-15 2910120742012 1012074 602-Kom.shtet.kulteve Pagese interneti me kont ne vazhdim dt 06.01.2012 fat 562 dt 06.02.2012
Komuna Petrele (3535) ABISSNET Tirane 41,580 2012-03-06 2012-03-21 20/27950012012 602 kom petrele internet janar 2012 fat 52450192
Komiteti Shteteror i Kulteve (3535) ABISSNET Tirane 27,000 2012-03-15 2012-03-30 3610120742012 1012074 602-Kom.shtet.kulteve Pagese interneti me kont ne vazhdim dt 06.01.2012 fat 729 dt 05.03.2012
Gjykata e rrethit TIrane (3535) ABISSNET Tirane 11,200 2012-03-13 2012-03-30 35 1029011 2012 602 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane Transmetim te dhenash janar 2012 Fat 421 dt 03.02.2012 seri 52450421
Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 78,810 2012-03-13 2012-03-30 6821110012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA FIER 2111001
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) ABISSNET Fier 3,704 2012-06-22 2012-07-13 5921110082012 LIKUJDIM FATURE ND PASTRIMIT FIER 2111008
Drejtoria Rajonale e Qendres Levizese e Formimit Profesional Tirane (3535) ABISSNET Tirane 8,500 2012-03-16 2012-04-02 2410251052012 602 DRFPL INTERNET SHKURT 2012 FAT 52550445
Federata e Karatese (3535) ABISSNET Tirane 22,800 2012-03-15 2012-04-02 81012047012 602 Federate Shqiptare e Karatese. sherbim interneti ur pr nr 2 dt 4.3.2012 pv. 5.3.2012 pv. 5.3.2012 fat nr 716 dt 5.3.2012 ser 452450716
Spitali Distrofik (3535) ABISSNET Tirane 65,988 2012-03-21 2012-04-02 4310130542012 1013054 602 QKMZHRF INTERNET UP 10 DT 12.03.12 PV3.4 DT 15.03.12 FT 894 DT 19.03.12 SER 52450895
Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) ABISSNET Gjirokaster 174,000 2012-03-19 2012-04-09 2810130082012 1013008 DREJT E SHERBIMIT PUBLIK GJIROK PER LIK INTERNET FAT 4900 DT 02.02.2012 NR SER 52450490/52489846
Nd-ja Komunale Banesa (0909) ABISSNET Fier 15,573 2012-03-20 2012-04-09 3321110062012 LIKUJDIM FATURE ND KOMUNALE FIER 2111006
Drejtoria Rajonale e Qendres Levizese e Formimit Profesional Tirane (3535) ABISSNET Tirane 8,500 2012-03-21 2012-04-10 2710251052012 602 DRFPL INTERNET MARS 2012 FAT 52450734
Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 36,210 2012-03-21 2012-04-10 84321110012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA FIER 2111001
Qendra Ekonomike Arsimit (0909) ABISSNET Fier 13,273 2012-03-26 2012-04-10 3721110182012 LIKUJDIM FATURE Q E A FIER 2111018 JANAR-SHKURT
Teatri Kombetar (3535) ABISSNET Tirane 27,500 2012-03-23 2012-04-10 7110120222012 1012022 602 T.KOMBETAR Internet muaj mars 2012 me fat 707 dt 03.03.2012
Teatri Kombetar i Komedise (3535) ABISSNET Tirane 7,050 2012-04-04 2012-04-12 4510120902012 602 Teatri i Komedise Internet muaj mars me kont. ne vazhdim dt 03.11.2011
Sp. Kavaje (3513) ABISSNET Kavaje 49,755 2012-04-02 2012-04-12 7310130712012 SPITALI LIKUIDIM PUBLIKIM FAT 281 DT 03.03.2012
Komiteti Shteteror i Kulteve (3535) ABISSNET Tirane 27,000 2012-04-10 2012-04-17 5510120742012 1012074 602-Kom.shtet.kulteve Pagese interneti me kont ne vazhdim dt 06.01.2012 fat 729 dt 05.03.2012
Avokati i popullit (3535) ABISSNET Tirane 65,500 2012-04-10 2012-04-17 5210660012012 602 AVOKATI POPULLIT SHERBIM INTERNETI M. JANAR, SHKURT, 2012 UR. PR. NR 19 DT 7.1.2012 PV. DT. 7.1.2012 PV. 7.1.2012 FT. 298 DT 27.1.2012 SER. 52450298 , FAT, 642 DT 27.2.2012 SER 52450642
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) ABISSNET Fier 2,840 2012-04-11 2012-04-18 2821110082012 LIKUJDIM FATURE ND PASTRIMIT FIER 2111008
Drejtoria Rajonale e Qendres Levizese e Formimit Profesional Tirane (3535) ABISSNET Tirane 8,500 2012-04-11 2012-04-18 3610251052012 602 DRFPL INTERNET PRILL 2012 FAT 1039 SR 52451040
Komuna Gradisht (0922) ABISSNET Lushnje 27,120 2012-04-11 2012-04-18 6226090012012 k.gradisht lik fature interenti
Komuna Dajt (3535) ABISSNET Tirane 186,000 2012-04-13 2012-04-23 7828000012012 602 Kom.Dajt- interneti, vkk.nr.80 dt.13.01.2012 kont. nr 877 dt.03.04.2012 pv.nr.5 dt.05.04.2012 fat.nr.1080 dt.05.04.2012
Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) ABISSNET Lushnje 9,729 2012-04-16 2012-04-24 7021290102012 2129010 ND./JA PAS.PUBL. 2129010 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME SHERBIM INTERNETI SHKURT 2012 UNIVERSITETI
Shkolla "Karl Gega", Tirane (3535) ABISSNET Tirane 79,300 2012-04-17 2012-04-24 1410110802012 602 SHKOLLA E MESME E NDERTIMIT INTERNET UP.DT 10.01.2012 PV DT 23.01.2012 FAT 259 DT 24.01.2012 SERI 52450259
Klubi I Futbollit Fier (0909) ABISSNET Fier 5,624 2012-04-17 2012-04-24 6921110132012 LIKUJDIM FATURE SHUMESPORTI FIER 2111013
Federata Shqipetare e Peshngritjes (3535) ABISSNET Tirane 22,800 2012-04-25 2012-04-26 3510120302012 602 Federata Shqiptare e Peshngritjes SH. NITERNETI UR PR NR 14 DT 23.3.2012 PV. 24.4.2012 PV. 24.4.2012 FAT NR 716 DT . 24.4.2012 SER 52450716
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ABISSNET Tirane 264,000 2012-04-05 2012-04-13 188 1020001 2012. 602 D.P. A. Sherbim interneti 2012 Fat 292 dt 13.01.2012 seri 52450292
Bashkia Lushnje (0922) ABISSNET Lushnje 17,484 2012-04-09 2012-04-13 9321290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.DET.SHERBIM INTERNETI SIPAS FATURAVE MARS 2012
Federata Shqipetare e Mundjes (3535) ABISSNET Tirane 22,800 2012-04-06 2012-04-13 2010120352012 602 Federata Shqiptare e Mundjes. SHERBIM INTERNETI URNR 33 DT 4.4.2012 FAT NR 1058 SER 52451059 DT 4.4.2012 KONTRATA 30.3.2012
Bashkia Fier (0909) ABISSNET Fier 36,210 2012-05-08 2012-05-11 13621110012012 LIKUJDIM FATURE BASHKIA FIER 2111001
Teatri Kombetar i Komedise (3535) ABISSNET Tirane 7,050 2012-05-04 2012-05-11 7310120902012 600 T.i Komedise internet muaj maj 2012
Drejtoria Rajonale e Qendres Levizese e Formimit Profesional Tirane (3535) ABISSNET Tirane 8,500 2012-05-09 2012-05-14 4810251052012 602 DRFPL INTERNET MAJ 2012 FAT 52451368 FAT1367
Komiteti Shteteror i Kulteve (3535) ABISSNET Tirane 27,000 2012-05-09 2012-05-14 6710120742012 1012074 602-Kom.shtet.kulteve Pagese interneti me kont ne vazhdim dt 06.01.2012 fat 729 dt 05.03.2012
Nd-ja Komunale Banesa (0909) ABISSNET Fier 2,968 2012-05-09 2012-05-15 7321110062012 LIKUJDIM FATURE ND KOMUNALE FIER 2111006
Avokati i popullit (3535) ABISSNET Tirane 19,000 2012-05-10 2012-05-16 8310660012012 602 AVOKATI POPULLIT SHERBIM INTERNETI M, MARS KONTRATANE VAZHDIM DT 26.1.2012 FT. 978DT 29.3.2012