Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ABEDIN NANAJ All 207,266.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Qender (1111) ABEDIN NANAJ Gjirokaster 14,800 2012-11-13 2012-12-07 14624450012012 KOM QENDER LIBOHOVE(2445001) TRANSPORT I LIBRAVE
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Gjirokaster (1111) ABEDIN NANAJ Gjirokaster 93,000 2012-12-10 2012-12-26 9910161062012 1016106 DREJTE KUFIRIT GJIROK PER TRANSPORT PERSONASH KONTRAT 233/B DT 12.07.2012
Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) ABEDIN NANAJ Gjirokaster 23,388 2013-07-08 2013-09-24 17610110112013 1011011 DREJT ARSIMORE GJIROKASTER TRANSPORT MESUES NXENES UP NR 29 DT 25.3.2013 KONTR NR 237/1 DT 15.4.2013 FAT NR 1 DT 27.06.2013 NR SER 011823 AKT PRANIME VERTETIME 14.4.-21.06.2013
Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) ABEDIN NANAJ Gjirokaster 46,637 2013-11-21 2013-11-21 27710110112013 1011011 DREJT ARSIMORE GJIROKASTER TRANSPORT MESUES NXENES SHTATOR TETOR 2013 FAT NR 1 DT 18.11.2013 NR SER 011823 AKT PRANIME VERTETIME KONTR 237/1 DT 15.04.2013UP NR 29 DT 25.03.2013
Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) ABEDIN NANAJ Gjirokaster 29,441 2013-12-09 2013-12-10 30610110112013 1011011 DREJT ARSIMORE GJIROKASTER TRANSPORT MESUES NXENES NENTOR DHJETOR 2013 FAT NR 2 DT 06.12.2013 NR SER 6999202 AKT PRANIME VERTETIME KONTR 237/1 DT 15.04.2013UP NR 29 DT 25.03.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >