Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ABAZ SULA / LUSHNJE All 344,140.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Remas (0922) ABAZ SULA / LUSHNJE Lushnje 121,440 2012-02-02 2012-02-16 2226100012012 KOM.REMAS 2610001 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER BLERJE MATERIALE SIPAS FATURAVE DHJETOR 2011
Komuna Kolonje (0922) ABAZ SULA / LUSHNJE Lushnje 112,700 2013-03-25 2013-03-26 7026080012013 KOM.KOLONJE 2608001 SA XHIROJME PER LIK.BL.FISHEKZJARRE SIPAS FATURES DHJETOR 2012
Komuna Remas (0922) ABAZ SULA / LUSHNJE Lushnje 110,000 2013-02-04 2013-02-06 2126100012013 KOM.REMAS 2610001 SA XHIROJME PER LIK.BL.MATERIALE SIPAS FATURES DHJETOR 2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >