Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ABAZ DAJKO All 2,173,606.00 18 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Kultura Dhe Sporti (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 7,000 2012-03-20 2012-04-09 3121240102012 shpenz.per aktivitet qendra kulturore kod.2124010 fat.5079915dt.13.03.2012
Kultura Dhe Sporti (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 4,000 2012-05-23 2012-06-06 6021240102012 shpenz.per aktivitet qendra kulturore kod.2124010 fat.5079919 dt.09.05.2012
Bashkia Kucove (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 120,000 2012-05-24 2012-06-07 15521240012012 situacion dekori bashkia kucove kod.2124001 fat.5079918 dt.09.05.2012
Bashkia Kucove (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 277,444 2012-08-13 2012-08-17 24021240012012 situacion dekori qershor ,korrik bashkia kod.2124001 fat.5079921 dt.06.08.2012
Kultura Dhe Sporti (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 4,000 2012-08-30 2012-08-31 10421240102012 shpenz.per aktivitet qendra kulturore kod.2124010 fat.5079972 dt.03.08.2012
Bashkia Kucove (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 120,000 2012-09-14 2012-09-17 27221240012012 situacion dekori gusht 2012 bashkia kod.2124001
Kultura Dhe Sporti (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 7,000 2012-10-24 2012-10-29 12521240102012 shpenz.per aktivitet qendra kulturore kucove kod.2124010 fat.5079973 dt.18.10.2012
Bashkia Kucove (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 120,000 2012-11-05 2012-11-14 32121240012012 situacion dekori bashkia kod.2124001 fat.5079921 dt.06.08.2012
Bashkia Kucove (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 45,906 2012-11-13 2012-12-07 33421240012012 situacion dekori bashkia kucove kod.2124001 fat.5079921 dt.06.08.2012
Dega e Thesarit Kucove (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 73,510 2012-11-16 2012-12-13 11810100172012 mirembajtje godine dega e thesarit kod.1010017 fat.5079974 dt.07.11.2012
Kultura Dhe Sporti (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 10,000 2012-12-05 2012-12-17 15021240102012 shpenz. per aktivitet qendra kulturore kucove kod.2124010 fat.5079976 dt.23.11.2012
Bashkia Kucove (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 279,044 2012-12-06 2012-12-17 36221240012012 sitiaucioni dekori bashkia kucove kod.2124001fat.5079975 dt.04.12.2012
Bashkia Kucove (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 70,000 2012-04-24 2012-04-25 12021240012012 shpenzime dekori bashkia kucove kod.2124001fat.5079916 dt.05.03.2012
Bashkia Kucove (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 260,448 2013-04-03 2013-04-04 12121240012013 shpenz.dekori gusht- dhjetor 2012 bashkia kod.2124001 fat.5079975
Bashkia Kucove (0217) ABAZ DAJKO Kucove 175,625 2013-05-23 2013-06-12 18421240012012 pagese situacion dekori bashkia kod.2124001 fat.5079977
Bashkia Kucove (0217) ABAZ DAJKO Kucove 116,155 2013-07-05 2013-08-20 23121240012013 shpenz. dekori fat. nr 5079977 dt 25.02.2013 kodi 2124001
Bashkia Kucove (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 433,350 2013-10-16 2013-10-24 33721240012012 pagese situacion dekori qershor,korrik,gusht 2013 bashkia kod.2124001 fat.5079930
Bashkia Kucove (0217) ABAZ DAJKO Kuçove 50,124 2013-12-12 2013-12-19 42221240012013 situacion dekori bashkia kod.2124001 fat.5079931
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >