Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AAPSK(K82102451K) All 1,295,890.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) AAPSK(K82102451K) Tirane 100,000 2012-02-28 2012-03-15 2510280312012 466 Proku Krime te Renda.prove materiale e sekuestruar ne ngarkim Bardhi Nanollari Urdher prokurori per kthimin e sendeve te seks 989/9 dt 26.12.2012,vendim mbi konfiskimin 37 dt 3.5.2006,urdher i prok per ekz e vendimi 849 dt 5.6.2006
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) AAPSK(K82102451K) Tirane 541,050 2012-03-07 2012-03-21 2810280312012 466 Proku Krime te Renda.prove materiale e sekuestruar ne ngarkim Altin sotomeni Urdher prokurori per kthimin e sendeve te sekus 801 dt 26.12.11,vendim mbi konfiskimin 15 dt 01.10.08
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) AAPSK(K82102451K) Tirane 654,840 2012-03-07 2012-03-21 2610280312012 466 Proku Krime te Renda.prove materiale e sekuestruar ne ngarkim besnik Coba Urdher prokurori per kthimin e sendeve te seks 898 dt 26.12.11,vendim mbi konfiskimin 1 dt 22.1.08
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >