Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A.S.G. All 1,524,477.00 11 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti i Tiranes (3535) A.S.G. Tirane 101,247 2012-03-08 2012-03-21 6610110392012 602 Rektorati UT sherb transp. up 135 dt 19.9.2011 pv 22.9.11 fat 1071 dt 11.10.2011 s 87600677 prog pune 16.9.2011
Gjykata Kushtetuese (3535) A.S.G. Tirane 478,800 2012-06-25 2012-07-13 12110300012012 602 GJYKATA KUSHTETUSE . SHPENZIME TRANSPORTI UP NR 63 DT 1.06.2012 PV DT 4.06.2012 FAT 424 DT 20.06.2012 SERI 03203174 PROGRAM 116/1 DT 29.05.2012
Teatri Operas dhe Baletit (3535) A.S.G. Tirane 175,000 2012-04-04 2012-04-12 940120242012 604T O B Sherbim me Up 11 dt 20.01.2012 pv dt 16.01.2012 fat 66 dt 25.01.2012
Instituti Studimeve te Transportit Tirane (3535) A.S.G. Tirane 45,858 2012-04-27 2012-05-03 5610060992012 602 Instituti Transportit qera makine,up nr 11 dt 25.03.2012,pv dt 25.03.2012,fat nr serie 01237949 dt 26.03.2012
Apariti Projekte me miratim ne Art (3535) A.S.G. Tirane 84,000 2012-08-14 2012-08-17 4010120732012 1012073 604 Projekte ne art me bordero tatim imbajtur ne burim
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) A.S.G. Tirane 19,200 2012-12-07 2012-12-18 264 1087006 2012 602 Shpenzime per larje Automjeti up nr.2/1 dt.05.01.2012 pv dt.05.01.2012 pv.dt.05.05.2012 ft nr.540 dt.25.07.2012 S/03800293
Universiteti i Tiranes (3535) A.S.G. Tirane 349,200 2012-12-05 2012-12-17 47110110392012 Rektorati UTshp transp up 113 dt 28.9.12 pv 5.10.12 fat 830 dt 12.11.12 s 04883334 prog pune 25.9.12
Programe per Rinine (3535) A.S.G. Tirane 41,600 2012-12-06 2012-12-17 3310120862012 PROJEKTE NE RINI um324 dt 27.09.12, kontr 27.09.12, ft 791 dt 30.10.12
Kuvendi Popullor (3535) A.S.G. Tirane 141,012 2013-03-05 2013-03-08 13010020012013 602-Kuvendi qera auto Up.111 dt.26.11.12 pv 3&4 dt.26.11.12 fat.906 dt.13.12.12
Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) A.S.G. Tirane 18,000 2013-10-03 2013-10-24 108700620192013 Akshi Pagese Larje Automjeti upnr.4 st,06.01.2013 pv.dt.06.04.2013 ft.nr.327 s/10119931 dt.02.10.2013
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) A.S.G. Tirane 70,560 2013-12-30 2013-12-30 60710730012013 KQZ Shpenz qeraje automjeti up 90 dt 16.12.2013 ftese of 16.12.2013 njoft fit 18.12.2013 fat 706 dt 23.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >